Túžiš po plných a šťavnatých perách? Na čo sa pripraviť, ak sa rozhodneš pre zväčšenie pier

Základom je vybrať si miesto, kde si sen splníš (Zdroj: Freepik/yakobchuk)

#Dominantné a pekne definované pery sú snom väčšiny žien. Trikov na optické zväčšenie nájdeš na sociálnych sieťach kopec. Make-up triky ti sľubujú okamžitý efekt, no nie každému to stačí. Pokiaľ máš aj ty pocit, že tvoje pery potrebujú vyplniť a zväčšiť, je potrebné si najprv ujasniť, po čom túžiš, a prečo. Nezabúdaj sa tiež na to poriadne pripraviť. Základom je vybrať si  miesto, kde si sen splníš.

Nejde len o trend

Plné pery by mnohí mohli považovať len za trend dnešnej doby. Nie je to ale tak. Šťavnatosť pier propagovali už dávno celebrity ako napríklad Kylie Jenner, Angelina Jolie či Megan Fox.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Angelina Jolie (@angelinajolie)

Spomínané dámy pravdepodobne siahli po výplni aj z dôvodu straty mladosti v tvári. Aj prvé vrásky okolo úst dokážu deformovať tvar pier, preto sa vo väčšine prípadov traduje odporúčanie aplikovania výplní ešte pred ich prvým nástupom.

Je to bezpečné?

Existuje len jeden trvalejšie účinný spôsob. Tým je možnosť výplne pier kyselinou hyalurónovou. Mnohí, ktorí túto možnosť zvažujú, sa obávajú najmä bezpečnosti. Podľa odborníkov ti nič nehrozí, v prípade ak sa rozhodneš pre lekársku aplikáciu tejto látky. Určite neodporúčame siahať po pracoviskách, kde by ti kyselinu hyalurónovú aplikovali amatérsky – to by mohlo mať fatálne následky.

Pravidlo, z hľadiska bezpečnosti je, že by mal byť použitý materiál, ktorý sa v prípade upchania ciev alebo iných zdravotných komplikácií dá úplne rozpustiť. O možnostiach sa vždy informuj u lekára, ktorý ti zákrok robí.

Estetika je základ

Úlohou výplne je optimalizovať a „doťuknúť“ to, čo ti príroda nadelila. Daj vždy na rady lekára, ktorý ti bude výplň aplikovať. Jeho skúsenosti a prax ti najlepšie poradia, čo bude pre teba najlepšie. Pery ti tak vytvaruje do ideálnej podoby, ktorá bude tvojmu typu tváre prirodzená.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Arztpraxis MN AESTHETICS (@mn.aesthetics_)

<script> 

Hrozia zdravotné riziká?

Z hľadiska bezpečnosti je vstrebateľnosť látky zásadným aspektom. Zväčšenie pier telu prirodzenou látkou ti zabezpečí predchádzaniu rizika rôznych reakcií, ktoré môžu nastať. V prípade akýchkoľvek problémov je možné kyselinu hyalurónovú bezpečne rozpustiť, ako sme už spomínali vyššie.

Trvanlivosť

Toto je veľmi individuálne. Všetko záleží od toho, kto a ako ti látku do pier aplikuje. Rolu hrá určite aj množstvo použitej výplne, a tvoj prirodzený tvar pier. Niekto má plné pery aj rok od aplikácie, inému sa kyselina hyalurónová vstrebe do pol roka.

Starostlivosť

Pár dní od aplikácie sa neodporúča navštevovať saunu a solárium. Pokiaľ trpíš oparmi, je dobré sa vopred poradiť s lekárom. Existujú však prípady, kedy paradoxne výplň pier pomohla s úplným vymiznutím oparov.

Pery môžu byť po aplikácií citlivé a bolestivé. Je dobré si ich chladiť, napríklad ľadom. Prípadné modriny okolo pier po aplikácií sa ti zahoja do pár dní.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame