Tragická havária lietadla: O život prišiel známy americký Youtuber a belgický influencer

Zomrel známy americký Youtuber († 22) a belgický influencer.

Zomrel známy americký Youtuber († 22) a belgický influencer. (Zdroj: Unsplash.com/Ross Parmly)

#Svetom otriasla obrovská tragédia, pri ktorej zahynuli štyria ľudia. Medzi nimi bol aj známy americký youtuber či belgický influencer.

Obrovská tragédia sa odohrala neďaleko Národného parku Thingvellir, kde havarovalo lietadlo Cessna C172, ktoré vo štvrtok vzlietlo z islandského Reykjaviku. Pri tomto veľkom nešťastí prišiel o život známy 22-ročný Youtuber Josh Neuman, ktorý natáčal skateboardové videá a na svojom kanáli mal viac ako jeden milión odoberateľov.

V lietadle s ním bol aj známy belgický influencer 32-ročný Nicola Bellavia, ktorý si svojich fanúšikov na Instagrame získal zdielaním svojich fotografií z rôznych kútov sveta. Aj ten, žiaľ, prišiel o život. Pri páde lietadla zahynul aj 27 ročný Holanďan a 29-ročný pilot z Islandu.

Telá mužov objavili až v nedeľu večer a to pomocou ponorky, ktorú ovládali na diaľku. Podľa polície mali všetci štyria z havarovaného lietadlo odísť po tom, ako spadlo do takmer zamrznutej vody. „Telá sme lokalizovali dosť blízko, asi 300 metrov od vraku, na dne jazera,“ povedal pre AFP predstaviteľ miestnej polície Oddur Árnason.

Zdroj: hashtag.sk, thejournal.ie
Odporúčame