Zomrel kráľ komiksov a otec superhrdinov: Legendárny Stan Lee vytvoril Spider-Mana či Hulka

Foto: Facebook/Stan Lee

#Fanúšikov komiksu ale aj celý umelecký svet zastihla mimoriadne smutná správa. Dnes vo večerných hodinách vo veku 95 rokov zomrel Stan Lee. Aj keď nebola zverejnená presná príčina smrti, možno špekulovať o tom, že za tým stáli jeho početné zdravotné problémy.

Stan Lee, celým menom Stanley Martin Lieber, sa narodil 28. decembra 1922. Svet komiksov ho lákal už ako malého chlapca. Za dlhé roky pôsobenia v brandži sa vypracoval na svetovú špičku a pre mnohých bol kráľom komiksov. Keď sa v roku 1941 stal šéfom Marvel Comics, zmenil pomerne malý a skromný podnik na najväčšie komiksové vydavateľstvo na svete.

Na konte má nesmrteľné postavy. Medzi tie najznámejšie patria Spider-Man, Hulk, Fantastic Four, X-Men, či Thor, Avengers, Daredevil a Iron Man. Okrem toho sme ho ako diváci mali možnosť vidieť v menších rolách či marvelovkách. „Ľudia stavajú mosty a venujú sa lekárskemu výskumu. Ja vytváram príbehy vymyslených ľudí, ktorí sa správajú bláznivo…“ povedal Lee v roku 2014 pre Chicago Tribune.

 

Odporúčame