Známe speváčky kedysi a dnes: Divy sa za svoju kariéru poriadne zmenili, niektoré snáď ani nespoznáš!

Beyoncé počas koncertu v Manchesteri

Beyoncé počas koncertu v Manchesteri (Zdroj: Wikimedia Commons/Kencokamo)

#Ľudia sa časom jednoducho menia. Nedávno sme ti priniesli článok o hercoch kedysi a dnes. Dokonca sme po jeho úspechu nadviazali aj druhou časťou. Teraz však necháme Hollywood tak a pozrieme sa na speváčky. Každú z nich zub času nejako zasiahol, no napriek tomu sú všetky stále v kurze. Ktorá z nich je tvoja obľúbenkyňa a ktorá podľa teba zostarla do krásy?


Celebrity kedysi a dnes: Ďalších 8 hollywoodskych hercov a herečiek, ktorých zaručene nespoznáš! (2. časť)


Alicia Keys

Speváčka Alicia Keys sa narodila ešte v roku 1981 a minulý rok oslávila okrúhlych 40 rokov. Debutovala v roku 2001 a hneď o rok neskôr si jej prvý album odniesol celkovo 5 Grymms vrátane kategórie Najlepší nováčik, ktorú si za pieseň Fallin prevzala samotná Alicia.

Medzi jej najväčšie hity však patrí aj pieseň Girl of Fire, za ktorú taktiež získala nejedlo ocenenie. V roku 2008 koncertovala aj v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Má dve deti, no aj tak na tento rok ohlásila očakávané turné.

Alicia Keys
Alicia Keys (Zdroj: Pinterest.com/Viral Gala)

Katy Perry

Katy Perry, celým menom Katheryn Elizabeth Hudson taktiež začala svoju profesionálnu kariéru písať na prelome tisícročí. Jej prvý album s názvom Katy Hudson však nebol taký úspešný, ako by si interpretka možno priala.

Preslávila sa až v roku 2008 vďaka singlu I Kissed a Girl a odvtedy začala jej kariéra naberať seriózne grády. Tretí album Teenage Dream sa stal mimoriadne úspešný a v rebríčku Billboard Hot 100 sa umiestnili hity ako California Gurls, Firework či T.G.I.F. Aktuálne je na materskej dovolenke s dcérou Orlanda Blooma Daisy.

Katy Perry
Katy Perry (Zdroj: Pinterest.com/Viral Gala)

Beyoncé

Ani by si nepovedal, že aj Beyoncé má už po štyridsiatke. Počas svojej viac ako 20-ročnej kariéry predala viac ako 100 miliónov albumov, čo ju robí jednou z najpredávanejších umelkýň všetkých čias. Celkovo pozbierala neuveriteľných 22 Grammys a desiatky ďalších ocenení.

Z jej repertoára hitov je ťažké vybrať len pán, no subjektívne spomenieme piesne If I Were a Boy, Single Ladies, Crazy in Love či novinku Formation z nedávneho albumu Lemonade. Zahrala si aj v hollywoodskych filmoch Ružový panter či Obsessed. Za muzikál Dreamgirls získala nomináciu na Zlatý Glóbus.

Beyoncé
Beyoncé (Zdroj: Pinterest.com/Viral Gala)

Christina Aguilera

Christina Aguilera to mala v 90. rokoch našliapnuté skutočne skvele. V roku 2003 bola vymenovaná za najlepšiu interpretku roka a o tri roky neskôr vydala úspešný album Back to Basics. V roku 2010 sa však jej kariéra nachvíľu zastavila.

Najprv prišli komplikácie v jej vzťahu s Jordanom Bratmanon, neskôr stretla Matthera Rutlera. V roku 2011 sa s Jordanom rozišla a s Matthewom sú aktuálne zasnúbení. Medzi jej top hity posledných rokov patria Say Something, Feel This Moment alebo Moves Like Jagger. Za svoju kariéru pozbierala zatiaľ 5 sošiek Grammy.

Miley Cyrus

Miley Cyrus je kapitolou samou o sebe. Nájdená detská tvár z Disney Channel sa za posledné desaťročie poriadne zmenila. Niekdajšia Hannah Montana zmenila nielen imidž, teda formu sebareprezentácie, ale aj slovník. Zlomom v jej kariére bol pre mnohých nepochybne klip Wrecking Ball.

Čuduj sa však svetu, aj keď niektorých priaznivcov stratila, iných získala. V roku 2014 získala ocenenie Umelkyňa roka na oceneniach MTV Awards a neskôr sa objavila aj ako hviezda netflixového seriálu Black Mirror. V roku 2020 ukončila dva roky trvajúce manželstvo s hercom Liamom Hemsworthom.

Miley Cyrus
Miley Cyrus (Zdroj: Pinterest.com/Viral Gala)

Lana Del Rey

Rodné meno tejto interpretky je Elizabeth Woolridge Grant a narodila sa v roku 1985. Aktuálne patrí medzi najobľúbenejšie interpretky, za čo vďačí aj tri roky starému albumu Norman Fucking Rockwell!, za ktorý získala aj nejednu nomináciu na Grammy.

Pred rokom jej vyšiel už siedmy štúdiový album Chemtrails over the Country Club, ako aj podarená básnická zbierka. Počas svojej kariéry získala deväť ocenení GAFFA, niekoľko Brit Awards aj MTV Awards, šesť nominácií na Grammy a dokonca aj jednu na Zlatý Glóbus.

Lana Del Rey
Lana Del Rey (Zdroj: Pinterest.com/Viral Gala)

Madonna

Madonna má už po šesťdesiatke. Je však divou, ktorá ovplyvnila mnohé speváčky súčasnosti. V 80. rokoch, kedy sa začala písať jej profesionálna kariéra, si za svojrázne vystupovanie a výrazné ovplyvnenie vtedajšej hudobnej scény vyslúžila titul „kráľovná popu“.

Medzi jej najlepšie piesne patria Express Yourself, Take a Bow, Open Your Heart, Hung Up či Like a Prayer. Známa je však aj tým, že má až 6 detí a ďalšie 4 adoptované, konkrétne z afrického štátu Malawi, v ktorom pôsobila ako zakladateľka charitatívnej organizácie. Podľa magazínu Billboard je druhou najúspešnejšíou interpretkou všetkých čias, hneď po Beatles.

Madonna
Madonna (Zdroj: Pinterest.comV/iral Gala)

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame