Celebrity kedysi a dnes: Ďalších 8 hollywoodskych hercov a herečiek, ktorých zaručene nespoznáš! (2. časť)

Will Smith vo filme Muži v čiernom

Will Smith vo filme Muži v čiernom (Zdroj: Amblin Entartainment)

#Prednvedávnom sme ti priniesli článok o 8 hercoch zo začiatku ich kariéry a ako vyzerajú dnes. Ak si ho ešte nečítal, nechám ti tu odkaz na prvú časť. Teraz sa pozrieme na ďalších ikonických hercov, no do nášho výberu sme tentokrát zaradili aj herečky. Ako vyzerali v detstve Sandra Bullock, Will Smith či Angelina Jolie? Čítaj ďalej a dozvieš sa.


Celebrity kedysi a dnes: 8 hollywoodskych hercov, ktorých by si na začiatku ich kariéry zaručene nespoznal


Will Smith

Will Smith naštartoval svoju hereckú kariéru ešte koncom 80. rokoch, keď si zahral vo viacerých videoklipoch DJ Jazzy Jeffa. Od roku 1990 sa však už aktívne venuje herectvu, aj keď prvé jeho úspešné filmy boli až Bad Boys a Muži v čiernom. Odvtedy nakrútil mnohé skvelé snímky, niektoré dokonca so svojím synom Jadenom. V marci získal svojho prvého Oscara za najlepšieho herca v hlavnej úlohe za postavu Richarda, otca sestier Williamsových.

Will Smith
Will Smith (Zdroj: Pinterest)

Emma Watson

Dievčenská hviezda Harryho Pottera už nie je dievčaťom. Filmová Hermiona sa od svojej prvej čarodejníckej úlohy už poriadne posunula. Po úspešnej knižnej adaptácii sme ju mohli vidieť vo filmoch Ten, kto stojí v kúte či This is the End. Zahrala si aj Bellu v novom spracovaní Krásky a zvieraťa od Disneyho a v oscarovke Malé ženy od Grety Gerwig. Od roku 2019 sa však na striebornom plátne neobjavila a oficiálne nemá rozpracovaný žiadny projekt.

Emma Watson
Emma Watson (Zdroj: Pinterest)

Kevin Costner

Kevin Costner sa stal profesionálnym hercom na začiatku 80. rokov, keď vzal úlohu Johna Logana vo filme Malibu Hot Summer. Odvtedy nás doslova zasypal skvelými snímkami a z jeho filmovej kariéry vypichneme Nepodplatiteľných, Field of Dreams, JFK, Dokonalý svet a Tanec s vlkmi. Je držiteľom dvoch Oscarov a to za réžiu aj produkciu práve posledne posledného zmieneného filmu. Pracuje na novinke Horizon z obdobia americkej občianskej vojny.

Kevin Kostner
Kevin Kostner (Zdroj: Pinterest)

Angelina Jolie

Obľúbená herečka a celebrita sa po prvýkrát objavila v hudobnom videu už vo svojich 7 rokoch. Od 90. rokoch nakrútila ikonické snímky ako Tomb Raider, Alexander Veľký, Pán a pani Smithovci či Unbroken. Posledné roky prepožičiava svoj hlas animovaným postavám, napríklad tigrici z Kung-fu Panda. Filmového Oscara síce nemá, ale v roku 2014 získala humanitárnu Cenu Akadémie Jean Hersholtovej.

Angelina Jolie
Angelina Jolie (Zdroj: Pinterest)

Robert Redford

Niekdajší lámač ženských sŕdc, dnes už osemdesiatnik – aj tak by sa dal opísať Robert Redford. Aj keď musíme uznať, že na svoj vek vyzerá skutočne dobre. Na striebornom plátne sa objavil už v 60. rokoch a jeho filmografiu zdobia viaceré známe filmy. Tým posledným, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu, bol The Old Man and a Gun, ktorým ukončil svoju hereckú kariéru. Získal Oscara za réžiu filmu Ordinary People.

Robert Redford
Robert Redford (Zdroj: Pinterest)

Sandra Bullock

Aj Sandra Bullock sa za tie roky poriadne zmenila. V mladom veku začala ako herečka v nízkorozpočtových filmoch a seriáloch. Podarilo sa jej presadiť a dnes sa môže pochváliť peckami ako Speed, Crash či Gravitácia. Za The Blind Side získala svojho prvého Oscara. Aktuálne ju možno ešte zastihneš v kinách, pretože je hviezdou Strateného mesta a v lete sa dostane na strieborné plátno jej nový film Bullet Train s Bradom Pittom.

Sandra Bullock
Sandra Bullock (Zdroj: Pinterest)

Jeff Bridges

Roky nechali čo-to aj na Jeffovi Bridgesovi. Možno si ani nevedel, že sa po prvýkrát objavil vo filme už ako 2-ročné dieťa. Tvorcovia s ním pracovali aj naďalej na mnohých seriáloch, ktoré ho dostali priamo do Hollywoodu. Dnes je známy svojou prácou s Coenovcami (True Grit, Big Lebowski) a hereckého Oscara získal za hudobnú snímku Crazy Heart. Na zlatú sošku bol nominovaný celkovo už 7-krát a najbližšie ho uvidíš ako Dana Chasa v seriáli The Old Man.

Jeff Bridges
Jeff Bridges (Zdroj: Pinterest)

Natalie Portman

Natalie starne do krásny, to jej treba uznať. Mimoriadne obľúbená herečka si svoje filmové „poprvé“ odbila v snímke Léon a to pre jej kariéru znamenalo absolútny prelom. Odvtedy sa objavila v Thorovi, V ako Vendeta, Jackie či dokonca v Simpsonovcoch. Za Čiernu labuť získala množstvo ocenení vrátane Oscara. Aktuálne nakrúca dva filmy a ohlásený má aj nový seriál. V lete si zahrá ženskú obdobu Thora znovu po boku Chrisa Hemswortha.

Natalie Portman
Natalie Portman (Zdroj: Pinterest)

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, IMDb
Odporúčame