Už tento víkend nás čaká zmena zimného času na letný! Pospíš si o hodinu kratšie

Už tento víkend nás čaká zmena zimného času na letný!

Už tento víkend nás čaká zmena zimného času na letný! (Zdroj: Unsplash.com/Lukas Blazek)

#Áno, na Slovensku sa ešte stále posúva zimný a letný čas. Kým zmena zimného času na letný je veľmi populárna, pretože sa ľudom predĺži deň až o hodinu, tá druhá zmena je vo väčšine prípadov menej obľúbená. Žiaľ, dôjde k nej už tento víkend! Pospíš si tak o hodinu kratšie.

Posledné roky sa diskutovalo o tom, žeby sa čas zastabilizoval a k žiadnej zmene by už nedošlo. Zatiaľ sa však tento nápad nezrealizoval, a tak si aj tento víkend budeme prestavovať naše hodinky. Spravíme tak v nedeľu 27. marca o 2:00. Čas sa posunie na 3:00. Celá nedeľa sa ti tým pádom skráti až o hodinu.

Dôjde vôbec niekedy k zrušeniu tohto striedania času? V Európskej únii sa pred pandémiou koronavírusu diskutovalo o tom, žeby k tomu mohlo dôjsť. Zdalo sa, že k tomu už aj skutočne dôjde, akúrát sa nevedeli dohodnúť na tom, ktorý z týchto dvoch časov si ponechajú. Vytvorili preto anketu, v ktorej sa pýtali na preferencie ľudí, a teda či má ostať letný alebo zimný čas. K dohode však kvôli pandémii koronavírusu nedošlo a začali sa zaoberať závažnejšími témami.

Už tento víkend nás čaká zmena zimného času na letný!
Už tento víkend nás čaká zmena zimného času na letný! (Zdroj: Unsplash.com/CHUTTERSNAP)

Podľa portálu imeteo.sk „napokon tak jednotlivé krajiny prijali zákony v ktorých definovali striedanie času do konca roku 2026. Skôr ako v roku 2027 teda koniec striedania času nenastane.“ A ktorý čas preferuješ ty?

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, imeteo.sk
Odporúčame