Bohémsky život ako freelancer: Tento mladík si ho užíva vo vlaku, nutnosti nosí v batôžku

Ak by si predpokladal, že sa mladík počas svojich ciest len tak bezcieľne pofľakuje, si na omyle (Zdroj: Freepik/freepik)

#Kto by si neprial mať „voľnomyšlienkársky“ život bez množstva povinností a výdavkov? Tento mladý muž to vyriešil po svojom. Spojil svoju lásku k vlakom s kočovným životom a vydal sa za dobrodružstvom, ktoré mu mnohí rovesníci závidia. Ako si tento životný štýl užíva?

Bývanie, práca a hobby v jednom

Istý mladý muž menom Lasse Stolley, ktorý pochádza z Nemecka, sa rozhodol vydať vo svojich 17-tich rokoch na cestu plnú dobrodružstiev. Kým mnohí jeho rovesníci utekajú „na truc“ z domu, on sa rozhodol opustiť „mama hotel“ trochu iným spôsobom.

Ako nadšenec vlakov pretavil toto svoje hobby na prácu. Aby toho nebolo málo, tak rovno aj na bývanie! To všetko mu umožnila absolútna banalita, akou je ročný cestovný lístok – vďaka nemu „skáče“ zo spoja na spoj, vďaka čomu zažíva situácie a príbehy, aké si ani neodkážeš predstaviť.

Cestovanie s potenciálom

Ak by si predpokladal, že sa mladík počas svojich ciest len tak bezcieľne pofľakuje, si na omyle. Počas svojich ciest sa živí ako programátor – freelancer, vďaka čomu môže pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek. „Som veľmi flexibilný. Mám veľa slobody a každý deň sa môžem rozhodnúť, kam sa vydám,“ uviedol pre DailyMail Lasse. 

Svoj život si nadovšetko pochvaľuje a podľa jeho slov by nikdy nemenil. Stálo ho to však dôkladnú prípravu – na svoje cesty nosí obrovský batoh, v ktorom ukrýva doslova celú detskú izbu. Okrem oblečenia či vankúšika s perinou, nechýbajú ani slúchadlá a notebook, ktoré využíva denne pri práci.

Život na dráhe

S ročným cestovným lístkom, ktorý ho so všetkými možnými príplatkami stál horibilných 9-tisíc eur, sa nedopúšťa žiadnej kriminality. Legálne prespáva v medzinárodných vlakoch, raňajkuje v staničných bufetoch a na osobnú hygienu využíva plavárne, ktoré má po ceste. Dokonca si aj sám perie oblečenie priamo v kúpeľniach salónikov spoločnosti Deutsche Bahn, s ktorou cestuje.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ďalší problém pri cestovaní vlakom: Dvojicu počas cesty doštípali ploštice

O svoje zážitky sa s celým svetom delí prostredníctvom vlastného blogu, ktorý počas ciest stíha písať. Popri tom dúfa, že sa mu raz splní veľký sen a zamestná sa na železnici. „Mojím snom je, že by som mohol dávať spätnú väzbu železničným spoločnostiam ako je napríklad aj Deutsche Bahn, alebo priamo výrobcom, a oni by mi za to platili,“ uvádza, no dodáva, že žiadnu pracovnú ponuku zatiaľ nedostal.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame