Chceš mať lepší život? Vďaka týmto tipom sa ti to konečne podarí a nebudeš sa musieť ani veľmi snažiť!

Silueta

Silueta (Zdroj: Unsplash.com/Aziz Acharki)

#Nie každý z nás si dokáže povedať, že je so svojim životom a návykmi na sto percent spokojný. Veľa návykov a zvykov si človek buduje mesiace a roky, aby priniesli vytúžené ovocie. Niektoré drobnosti ti však môžu zlepšiť život hneď a to bez väčšieho úsilia. Neveríš?

Nech má všetko svoje miesto

Znie to možno ako úplná banalita, ale tento zvyk ti ušetrí kopec času a nervov, najmä vo chvíli, keď sa niekam ponáhľaš. Doma si na jedno miesto ulož nielen kľúče, peňaženku alebo pracovnú kartu, ale aj doklady, perá alebo balzamy na pery. S týmto jednoduchým pravidlom už nikdy nič hľadať nebudeš a tvoja myseľ ostane pokojná.

Ticho lieči

Je to veľmi jednoduché, najmä, ak si ranné vtáča. Vstaň ráno skôr ako zvyšok domácnosti, uvar si čaj alebo kávu, nalej si pohár vody – a zostaň chvíľu v tichu. Žiadne rádio, žiadna elektronika, žiadni ponáhľajúci sa členovia rodiny, ktorí sa dožadujú pozornosti. Také minúty ti umožnia premýšľať o tom, čo ťa v tento deň čaká, sústrediť sa na hlavnú úlohu alebo problém, zistiť, čo je možné odložiť, ak je povinností príliš veľa. A v tom tichu občas príde dobrý nápad, ako niečo vyriešiť. Pokiaľ si rád všetko zapisuješ, je ideálne mať po ruke zápisník, do ktorého si môžeš zapisovať svoje inšpirácie a nápady. Môžeš tiež skúsiť meditáciu alebo duševné ticho.

Odlož mobil

Zdá si ti to priam nemožné? Lenže keď odložíš svoj telefón a vypneš si oznámenia, zmierni sa tendencia siahať po ňom zakaždým, keď zabzučí upozornenie, alebo len prechádzať sociálne siete. Budeš oveľa viac prítomný a môžeš sa venovať rozhovorom, odpočinku s knihou alebo iným činnostiam, ktoré ťa bavia. Mal by si mať totiž neustále na pamäti, že život nie je len byť neustále online.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Investuj ako kráľ: Vďaka týmto 6 zaručeným tipom nešliapneš nikdy vedľa!

Rob aspoň chvíľu to, čo máš rád

V pracovnom zhone často zabúdame na veci, ktoré nás napĺňajú. Skús si vyhradiť konkrétny čas, hoc aj len 15 minút, kedy sa budeš tejto činnosti venovať. Deň čo deň. Výhovorky na nedostatok času v tomto prípade nemajú svoje miesto! Týmto malým krokom si tak vytvoríš rutinu, ktorá ti bude robiť radosť každučký jeden deň!

Počkaj, kým si to kúpiš

Pokiaľ túžiš dostať svoje výdavky pod kontrolu, vyskúšaj pravidlo 72 hodín. Ide o to, že si danú položku nekúpiš ihneď, ako ju uvidíš, ale počkáš tri dni. Pokiaľ po nej budeš túžiť aj naďalej, kúp si ju. Časový limit totiž minimalizuje riziko spontánneho nakupovania. Pri nakupovaní online ti tiež pomôže, ak nemáš v notebooku alebo telefóne uložené údaje o svojej kreditnej karte, aby sa nákup dokončil automaticky.

Veríme, že sme ti aspoň čiastočne pomohli k tomu, aby tvoj život nabral lepší smer.

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame