Investuj ako kráľ: Vďaka týmto 6 zaručeným tipom nešliapneš nikdy vedľa!

Peniaze

Peniaze (Zdroj: Unsplash.com/Micheile Dot)

#Ruku na srdce, koľko krát si si už povedal, že nejaká kúpa bola úplne od veci? Určite si spomenieš na svoje neslávne investície, ktoré ti urobili len vrásky na čele. My ti preto prinášame šesť tipov, ktorými si riadia tí najpovolanejší a odteraz budeš patriť k nim aj ty!

Stanov si cieľ

Bez stanovenia finančného cieľu to rozhodne nepôjde. Aké sú tvoje očakávania? Koľko chceš zarobiť? A za aký čas? Trh totiž ponúka rýchle investičné príležitosti, no pravda je taká, že čím je časový horizont dlhší, tým menej je rizík a teda je tvoj cieľ skôr na dosah.

Bez plánu to nepôjde

Priprav si aj investičný plán, vďaka nemu si vyskladáš svoje portfólio a to je tá najlepšia cesta k cieľu! A nezabúdaj, je úplne normálne, že tvoj investičný plán je závislý od výšky cieľa, času a miery rizika.

Stratégia je alfou omegou

Inak povedané, stratégia je spôsob, ako dosiahneš svoj cieľ. Môže byť konzervatívna, vyvážená, ale aj dynamická. Buď ale opatrný, pretože každá táto stratégia nesie so sebou aj rozličnú mieru rizika! Platí, že čím je stratégia dynamickejšia, tým je riziko vyššie. Dokážeš to však eliminovať nasledovne, dĺžkou investície, alebo keď budeš mať rozmanité portfólio, dočítaš sa o ňom viac v ďalšom bode…

Nepodceňuj pestrosť portfólia

To znamená, aby si nestavil len na jednu kartu, ale vyskladal svoje portfólio z viacerých produktov. Vieš dobre, že ani stôl nedokáže stáť na jednej nohe. Preto, čím stabilnejšie budeš smerovať k svojmu cieľu, tým skôr bude na dosah.

Mysli dopredu

Plánuj dôchodok. Nie, nezmýlili sme sa, ani si nerobíme srandu. Myslieť dopredu je kľúčová vlastnosť všetkých kráľov investícií. Preto mysli na svoju budúcnosť a plánuj svoje investície tak, aby ťa nezaskočili ani v neočakávaných situáciách. Keď budeš starší, budeš zbierať už len pomyslené plody, preto nehraj machra a mysli na to, čo bude, už dnes!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aj teba trápi vysoká spotreba? Riešením môže byť najpredávanejšie auto v Európe

Zabudni na riskantné investície

To, vďaka čomu sa ľuďom darí úspešne investovať, je to, že ani náhodou neberú do úvahy vysokorizikové investície! Sem patria napríklad produkty, ktoré nenájdeš ani na burze. Ak aj napriek tomu chceš skúsiť loviť v týchto vodách, neinvestuj viac, než si ochotný stratiť. Tu sa ti to totiž ľahko môže stať.

 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame