Okamihy hrôzy vo virtuálnej realite: Ženu znásilnila skupinka mužov, urobili si aj fotografie

Ženu znásilnila skupinka mužov vo virtuálnej realite.

Ženu znásilnila skupinka mužov vo virtuálnej realite. (Zdroj: Unsplash.com/JESHOOTS.COM)

#Žena sa chcela len pripojiť do virtuálnej reality. Ani vo sne by jej však nenapadlo, aké okamihy hrôzy ju čakajú. Takmer hneď po prihlásení sa na ňu vrhla partia mužov, ktorá ju znásilnila. Všetko si pri tom fotili.

Metaverzum od firmy Meta (bývalý Facebook) je virtuálna realita, kde sa môžu ľudia stretávať a robiť tu takmer všetko, čo aj v reálnom živote. Využiť ju tak môžete na športovanie, zabávanie či dokonca aj na pracovanie. Tento projekt sa nazýva Horizon Venues a v súčasnosti prebieha len jeho beta testovanie.

Vyskúšať sa túto novinku však rozhodla aj jedna zo žien, ktorá ani len netušila, čo ju čaká. Len 60 sekúnd po tom, ako sa prihlásila do virtuálnej reality, sa na ňu vrhla skupinka 3 až 4 mužských avatarov, ktorí ju začali znásilňovať. Všetko si pri tom fotografovali.

Ženu znásilnila skupinka mužov vo virtuálnej realite.
Ženu znásilnila skupinka mužov vo virtuálnej realite. (Zdroj: Unsplash.com/ julien Tromeur)

„Keď som sa snažila dostať preč, kričali: Netvár sa, že sa ti to nepáčilo a radšej choď masturbovať nad tou fotkou. Bola to nočná mora,“ opísala okamihy hrôzy žena.

Ako ďalej poznamenala, virtuálna realita je v podstate navrhnutá tak, aby myseľ a telo nedokázali rozlíšiť realitu od digitálneho prostredia. „Do určitej miery bola moja fyziologická a psychologická reakcia taká, ako by sa to stalo v skutočnosti.“

Joe Osborne, hovorca spoločnosti Meta, uviedol, že mu je veľmi ľúto vzniknutej situácie a urobia všetko preto, aby túto virtuálnu realitu vylepšili. „Horizon Venues by mali byť bezpečné a my sme odhodlaní to tak vybudovať. Budeme pokračovať vo vylepšeniach a dozvedaní sa, ako ľudia navzájom integrujú v týchto priestoroch, najmä pokiaľ ide o nahlasovanie podobných vecí ľahko a zároveň spoľahlivo.“

Zdroj: hashtag.sk, nzherald.co.nz
Odporúčame