Domov » Všetky » Tech » Ako sa športuje od obrazovky počítača? Hráči i youtuberi si zmerajú sily na majstrovstvách Slovenska

Ako sa športuje od obrazovky počítača? Hráči i youtuberi si zmerajú sily na majstrovstvách Slovenska

Ako sa športuje od obrazovky počítača? Hráči i youtuberi si zmerajú sily na majstrovstvách Slovenska

Zdroj: Y-Games Slovakia

#Každý šport si zaslúži svoje majstrovstvá. Aj ten elektronický. A práve tento víkend, 14. a 15. októbra sa na pôde Fakulty informatiky Slovenskej technickej univerzity uskutoční druhý ročník majstrovstiev Slovenska v elektronických športoch. Napínavé zápasy, doplnené o sprievodné akcie, sa tak presunú zo štadiónov a arén k obrazovkám počítaču.

Napriek tomu nebudú chýbať pútavé súboje s účasťou tých najlepších slovenských a českých hráčov. Finálové zápasy si budú môcť návštevníci vychutnať na hlavnom pódiu a zažiť tak skvelú atmosféru veľkých zahraničných turnajov. Medzi najznámejšími osobnosťami z online sveta, youtubermi a streamermi, ktorých môžete na TPD MSR 2017 stretnúť budú – Ivan “Dev1” Lazarov, Dee Thane, Naked Bananas, Duklock, Matej Zrebný, Asimister, Zolik, Zlý Zajo, Viktorkaa, EdynTV, DonatoLive, MichalPPZ, NespiSDA, Mystique, Katharzo, Lacostegm a mnoho ďalších.

Súboje tímov si môžu diváci užiť nielen na podujatí v streamovacích kútikoch, ale aj z pohodlia domova, vďaka online streamovaniu jednotlivých zápasov, ktoré na predchádzajúcom turnaji presiahli sledovanosť viac ako 50 000 divákov. Hrať sa bude napríklad FIFA, NHL-ka, Clash Royale alebo legendárny Counter Strike.

Pre návštevníkov turnaja je prichystaný aj sprievodný program, počas ktorého si budú môcť pozrieť stand up comedy, exhibičné zápasy so známymi osobnosťami, rôzne diskusie a obľúbenú Cosplay súťaž. Diváci sa počas víkendu môžu zúčastniť aj mnohých súťaži.

Ďalej si môžu zahrať najnovšie hry vo free to play zónach a vyskúšať technologické novinky od vystavovateľov. Chýbať nebude ani výstava inovatívnych technológií – Y-Tech EXPO – na ktorej budú prezentované novinky zo sveta výpočtovej techniky – PC, notebooky, virtuálna realita a úplne nová sekcia – Y-Con, zameraná na fanúšikov Cosplayu. Staršie ročníky určite poteší Retroherňa, v ktorej si môžu zahrať staré dobré herné klasiky.

Autor: #Filip