Sen svojej starej mamy premenila na realitu: Žena podľa skíc zo štyridsiatych rokov dnes šije prekrásne šaty

Žena šije prekrásne šaty podľa skíc svojej starej mamy (Zdroj: Unsplash/Gio Gix)

#Aj ty si mal podľa všetkého v detstve obdobia, kedy si chcel byť požiarnikom, archeológom či veterinárom a vysnívané povolanie máš možno aj dnes. Pre Georgiu ním bolo jednoznačne módne návrhárstvo. Cestu za jej snom jej však skrížili rodinné povinnosti a tak sa k nemu nikdy nedostala. Teda až dokým Georgiine staré skice neobjavila jej vnučka Julia. Tá, ako píše portál Upworthy, ich začala premieňať na realitu. Výsledok očaril nielen samotnú Georgiu, ale aj množstvo Juliiných sledovateľov na TikToku.

Nesplnený sen

Ako dvadsaťsedemročná Julia prezradila na TikToku, jej stará mama Georgia kedysi snívala o tom, že sa stane módnou návrhárkou. Návrhárstvo dokonca začala aj študovať, školu však nikdy nedokončila. Odišla z nej, aby mohla pomáhať rodine. K vytúženej kariére sa tak nikdy nedostala. Svoje staré skice si ale našťastie odložila a má ich dodnes. Podľa Julie ich však nepovažovala za „nič výnimočné“ a vnučke ich ukázala až v januári 2021.

@boringbb

This video was taken down at 10k for ‘child safety.’ Pls help get this trending again. #fyp #foryoupage

♬ original sound – ashley trinh

„Vždy som vedela, že stará mama má talent, no zostala som v nemom úžase. Boli omnoho lepšie, než som si predstavovala,“ spomína Julia na moment, kedy skice prvýkrát uvidela.

Julia nebola jediná, koho návrhy jej starej mamy očarili. Rozhodla sa ich totiž zdieľať na TikToku a video sa rýchlo stalo virálnym. Má už viac než tri milióny pozretí a ľudia v komentároch nešetria chválou. Mnohí si želali vidieť Georgiine návrhy v realite. Julia, aj keď v tom čase nemala so šitím veľa skúseností, sa na to napokon podujala.

@boringbb

grandma design 6! This is a redo of a design I attempted back in September for a Halloween themed dress. I was not super happy with my work and decided to try it again. I think you can see my sewing skills getting better even in just a few months time. Practice makes perfect! #surprise #grandmareacts #grandmareaction #reveal

♬ original sound – Julia

Dojatá stará mama

S pomocou tutoriálov na Youtube a zvyškov látok, ktoré mala jej stará mama, začala skice premieňať na nádherné šaty. Tie zdieľa nielen so svojimi sledovateľmi, ale aj so starou mamou. Julia zatiaľ zrealizovala jedenásť návrhov, z ktorých každý Georgii predviedla v samostatnom videu. Môžeš teda vidieť nielen to, ako Julia privádza jednotlivé skice k životu, ale aj to, ako na ne reaguje Georgia.

„To je skutočne nádherné. A ďakujem ti, pretože je to skrátka pôvabné, a je to krásny pocit vidieť niečo, čo som nakreslila pred mnohými rokmi,“ povedala svojej vnučke v jednom z videí.

@boringbb

This is the 4th grandma design I’ve created. It was by far my hardest project I’ve ever done. I’ll be posting more videos about this dress throughout the week, but this is grandmas reaction to seeing her work come to life. #grandmareacts #suprise #fashiondesign

♬ original sound – Julia

Sleduj náš instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame