Chceš byť zdravý aj po prázdninách? Dodržiavaj tieto rady a choroba ťa bude obchádzať na kilometre!

Dievča

Dievča (Zdroj: Unsplash.com/Noah Buscher)

#Každý z nás by si dovolenkový mood zachoval čo najdlhšie. Teplé slnečné lúče, morský vánok, soľ vo vlasoch a piesok prilepený všade možne ti nezaručíme, ale čo ti môžeme sľúbiť je odolný organizmus, ktorý si tieto spomienky uchová v sebe čo najdlhšie a tým pádom prežiješ chladné mesiace v zdraví a úsmevom na perách.

Čisté ruky sú základ

Nikto ti nekáže, aby si si drhol ruky ako Leonardo DiCaprio vo filme, kde stvárňoval letca, ale hygiena musí byť! Určite netreba pripomínať, aké je dôležité si pred jedením umyť ruky a aj po ňom a to, že aj len po malej chvíľke mimo domu by tvoje kroky mali smerovať do kúpeľne.

Z hygienického hľadiska sú najlepšie bezdotykové dávkovače mydla, takže najlepšie urobíš, ak sa vzdáš klasického mydla, ktoré používa celá rodina. Práve to je totiž sídlom pre baktérie a vírusy, aj keď sa ti to na prvý pohľad nemusí tak javiť.

Vitamíny nepodceňuj

Samozrejme, prirodzená cesta k ich získaniu je úplne v poriadku, no nezabúdaj aj na tie z lekárne. V tomto období plnom infekcií a vírusov je dobré dbať na ich efektívnosť a preto sa nehraj na hrdinu a zájdi do najbližšej lekárne. Tam ti vždy ochotne poradia pri ich výbere. Neváhaj a navštív ju čo najskôr, nikto z nás totiž nebude večne zdravý a sľubovať si, že jedno jablko denne ťa ochráni, je veľmi riskantné a smiešne zároveň…

Chce to pozitívnu optiku

Samozrejme, nedá sa na povel rozkázať, aby ti bolo veselo a ani ti nikto nekáže, aby si sa stále usmieval ako „slniečko na hnoji“, stačí, ak si uvedomíš, čo všetko okolo seba máš. Rodina, priatelia, škola, výlety, aj naoko obyčajné stretnutia s priateľmi nie sú rozhodne samozrejmosť!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Je pre teba zdravie dôležité, no nemáš na cvičenie čas? Vedci zistili, že stačí mať pohyb cez víkend

Ak ti niečo z toho v živote absentuje, skús si zadovážiť zvieratko. Dá ti toľko lásky a pozitívnej energie, že jej budeš mať na rozdávanie a pocit, že tu máš pre koho byť bude na nezaplatenie…


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame