Zázračná ingrediencia, ktorá sa nachádza v mnohých kozmetických produktoch: Poznáš niacinamid a jeho účinky?

kozmetické procedúry

Niacín nájdeš v obilninách, rybách, mäse či fazuli (Zdroj: Freepik/senivpetro)

#Problémy s pleťou dokážu potrápiť aj na celý život. Existuje však tajomná ingrediencia, ktorá bojuje proti zápalom a vyrážkam. Na pleť pôsobí veľmi blahodarne. Niacinamid pritom nie je žiadna novinka na trhu. Rozpustný vitamín B skupiny nájdeš v rôznych produktoch a potravinách aj pod názvom „kyselina nikotínová“ alebo „niacín“. Dlhé roky je považovaná za zázrak – využíva sa pri liečbe akné, ako súčasť krémov, ale aj liečiv na vnútorné užívanie. Nemusíš byť odborníkom, aby si z účinkov tejto látky bezpečne profitoval.

Zázrak na počkanie

Rozsiahly výskum dokázal, že niacinamid chráni pleť pred poškodením vplyvom životného prostredia, a tiež pomáha pokožke k zvýšeniu produkcie kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Zlepšuje hydratáciu, znižuje známky starnutia a sťahuje rozšírené póry.

Štúdie potvrdili, že látka znižuje zápal stredne ťažkého akné tak dobre, ako silnejšie látky v prípravkoch na predpis. Pri mastnej pleti môže dokonca pomôcť k obmedzeniu produkcie nadmerného mazu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cosmétiques Coréens (@niasha_fr)

Ako môže byť tak všestranná?

Môžu za to silné antioxidačné vlastnosti, a tiež schopnosť komunikovať s ďalšími bunkami, ktoré svojou prítomnosťou nabáda k ozdraveniu. Skvelo sa absorbuje do pleti, pretože základnú zložku, B3, si telo samé nevyprodukuje.

Je teda nutné pleti ho dodávať – vonkajšou formou, ale aj v strave. Niacín nájdeš v obilninách, rybách, mäse či fazuli. Je dokázané, že prijímanie niacínu v strave má pre telo neuveriteľné benefity pre zdravie, ale aj pre pleť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Glow by NJK (@glowbynjk)

Ideš do toho?

Určite áno! Typ tvojej pleti ti prezradí, aký prípravok si vybrať. Niacimid je univerzálna zložka, ktorá sa nachádza v rôznych kombináciách tak, aby sa prispôsobil charakteru výrobku. Napríklad niacinamidový produkt pre suchú pleť môže byť obohatený o kyselinu hyalurónovú, pričom produkt s niacimidom pre mastnú pleť môže obsahovať čistiacu kyselinu salicylovú.

Pre mastnú pleť so sklonom k upchávaniu pórov nájdeš na trhu skvelé séra s ľahkým obsahom vody, a pre suchú pleť zasa zvláčňujúce hydratačné krémy, alebo tonikum s nižším obsahom koncentrátu niacimidu.

 

 

Stretol si sa už s touto látkou v nejakom produkte?

Zdroj: Elle
Odporúčame