Zdá sa ti, že tvoje vlasy rastú príliš pomaly? Toto môžu byť dôvody, prečo to tak je!

Nezabúdaj na to, že problémom s lámaním či vypadávaním vlasov môžu súvisieť aj hormóny (Zdroj: Freepik/etonastenka)

#Túžiš po dlhých, zdravých a krásnych vlasoch? Nie každému je toto privilégium geneticky dané, a mnohí môžu byť s kvalitou svojich vlasov nespokojní. Okrem hustoty býva problémovým faktorom aj samotná dĺžka vlasov, najmä u báb. Ak ťa trápi, že ti vlasy narastú len do nejakej dĺžky, a viac sa nepohnú ani o centimeter, môže byť za tým viacero príčin – hormonálna nerovnováha,  mechanické ničenie vlasov, ale aj stav pokožky hlavy.

Základom je zdravá pokožka hlavy

Vlasy vyrastajú z pokožky, preto by malo byť tvojou prioritou udržiavať ju v čo najlepšej kondícií. Iba tak dosiahneš výsledky, ktoré si želáš. Pomôcť pokožke  sa dá mnohými spôsobmi, napríklad dostatočnou stimuláciou, ktorá napomáha aj rastu vlasov. V drogériách alebo na e-shopoch nájdeš rôzne masážne pomôcky, ktoré ti pomôžu.

Ďalším problémom môže byť suchá pokožka hlavy. Aj napriek tomu, že trpíš mastnými vlasmi… Suchá pokožka môže byť znakom nesprávnej vlasovej pokožky, ale aj pobytu na slnku bez ochrany hlavy. Opäť, ako pri pleti, platí, že je potrebná hydratácia. Zvoľ vhodné produkty, dopraj si pravidelné vyživujúce kúry, a vyhýbaj sa fénu a ostatnej tepelnej úprave.

Dostatok živín nie len pre telo

Vonkajšiu starostlivosť máš v malíčku, na rad prichádza tá vnútorná, ktorá nie je dôležitá len pre telo, ale aj pre vlasy. Dodržiavaj pitný režim a prijímaj dostatok potrebných živín – ovplyvníš tým to, ako budú tvoje vlasy vyzerať.

Dokonca aj obyčajné (a dookola omieľané) podstrihávanie vlasov je dôležité. Radšej každý mesiac až dva stratiť 2 centimetre vlasov, ako ich nechať rásť len tak, čím sa štiepia smerom nahor, lámu sa a nechcene skracujú dĺžku často aj o 10 centimetrov.

Keď máš toto všetko podchytené, rast môžeš nakopnúť aj niečím navyše. Odporúčame užívať selén, zinok, biotín (nájdeš ich aj ako komplex vo vitamínoch na vlasy), ale nezabúdaj tiež na vitamíny skupina B, ktoré sú tiež dôležitou zložkou. Pre vonkajšie vyživenie odporúčame produkty s lopúchom, kofeínom alebo žihľavou – rôzne ampulky či vodičky dokážu divy, a ich cena je v radoch pár eur.

Ach, tie hormóny!

Nezabúdaj na to, že problémom s lámaním či vypadávaním vlasov môžu súvisieť aj hormóny. V prípade, že tvoje problémy pretrvávajú aj napriek všetkej možnej starostlivosti a výžive, je na mieste pouvažovať o vyšetrení hormonálneho profilu. Hormonálne výkyvy totiž dokážu narobiť šarapatu aj s vlasmi…

 

SI spokojný so svojimi vlasmi?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame