Druhá šanca pre nosené oblečenie: Módny obchod ZARA spúšťa secondhandový predaj!

Oblečenie

Oblečenie (Zdroj: Unsplash.com/Priscilla Du Preez)

#Určite nám dáš za pravdu, že oblečenie by malo dostať druhú šancu, najmä vtedy, ak sa ti jednoducho len prestalo páčiť, alebo si z neho vyrástol. Módny odevný reťazec ZARA urobil krok vpred, keď uviedol, že chce prispieť k redukcii odpadu a zníženiu spotreby. Tlieskame, lebo prostredníctvom novo kúpených vecí ich môžeš predávať ďalej, darovať, alebo ich nechať prešiť.

Spustí sa to 3. novembra

Spoločnosť Inditex, ktorá je majiteľom ZARY, túto službu spustí už 3. novembra tohto roku a bude dostupná v kamenných predajniach, na webe aj v mobilnej aplikácii, no my si na to budeme musieť ešte počkať, pretože toto zatiaľ platí pre britských zákazníkov. Firma neupresnila, či tento servis chystá rozšíriť aj na iné trhy. V niektorých štátoch však nájdeš možnosť darovať oblečenie pre charitu. Služba ZARA Pre-Owned reaguje na fakt, že nosené oblečenie tejto značky sa už teraz predáva úspešne aj na iných platformách a je populárne na sociálnych sieťach ako je Instagram.

Ako to budeš môcť urobiť?

Tento obchod bude rozdelený do kategórií podľa druhu tovaru. Bude obsahovať podrobné informácie o každom výrobku, vrátane aktuálnych fotografií, ktoré dodá predávajúci a originálneho popisu výrobku, ktorý poskytne priamo ZARA. Ostáva nám už len netrpezlivo čakať, či táto možnosť nebude čoskoro dostupná aj na slovenskom trhu!


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame