Zapletané copíky sú hitom tohto leta: Vieme, koľko ťa budú stáť a ako dlho budeš sedieť v kresle

zapletané copiky

Zapletané copiky sú hitom aj tohto leta (Zdroj: Unsplash/maxim-potkin)

#Pletené copíky, takzvané braidy, patria už niekoľko rokov po sebe, hlavne počas leta, medzi horúce trendy. Ide o neprehliadnuteľný účes, ktorý si zamilovalo mnoho žien, vrátane známych tvárí. Hľadáš inšpiráciu na letný účes, ktorým zaujmeš? Možno ťa presvedčí náš článok!

Na instagrame pod menom vysnivanecopiky pôsobí aj braiderka Olga Olíková, ktorá patrí medzi 50 najlepších braiderov sveta. Sleduje ju vyše 112 tisíc followerov a každý deň prináša nové a nové inšpirácie na zaujímavé účesy pre svojich zákazníkov. Medzi jej pravidelnú zákazníčku patrí napríklad úspešná mladá youtuberka Lucypug, speváčka Tina s dcérou alebo influencerka Andrea Saky.

Pohodlne sa usaď, bude to na dlhšie

Čo sa týka doby zapletania, závisí to najmä od typu účesu. Olga na svojom instagrame zverejnila približné časy trvania jednotlivých druhov. Pomerne dlho napríklad trvá zapletanie 12 copíkov do copa, čo sú približne tri hodiny. Najdlhšie ale potrvajú vrkôčiky zizi. V tom prípade si v kresle posedíš 5 až 6 hodín.

Ak máš ale záujem o niečo menej náročné, napríklad klasické boxerské copíky, tie trvajú okolo 30 minút. Alebo zvoľ braidy do cestičky, ktoré skúseným zaberú 20 až 30 minút. Všetky tieto informácie nájdeš zverejnené na instagrame, vrátane cenníka na webe

Obľúbený trend

Speváčka Sima taktiež obľubuje zapletané copíky a na svojom instagrame sa k nim vyjadrila takto: Zostať dlho so svojimi prirodzenými vlasmi je pre mňa trošku boj, chvíľu ma to baví, no potom ma začnú nudiť… a preto znova nejaký čas nemusím používať kefu či šampón nehehe🤪 ten pocit keď vstaneš z postele a nemusíš riešiť ČO S VLASMI je najviac 😁

Výber je veľký

Ak máš záujem o pletené copíky, na výber je mnoho typov. Ide napríklad o boxerské – side braids, cop zo 7 či 12 copíkov alebo o afrocopíky. V tomto smere sa fantázii medze nekladú!

Stačí hľadať

Na Slovensku nájdeš mnoho ďalších, ktorí sa tomuto typu zapletania vlasov venujú. Ide najmä o profily na instagrame, kde si vieš ich prácu obzrieť a nájsť si to, čo sa ti páči najviac. My sme pre teba vybrali niekoľko z nich.

copiky_lulu

K copíkom sa Ľubka dostala čisto náhodne. Hľadala na internete účes na svadbu a natrafila na copíky, ktoré ju veľmi zaujali. Začala si vyhľadávať informácie a skúšať. Všetko sa učila sama, hľadala spôsoby, ako to zapliesť tak, aby sa to nerozplietlo, a aby to vydržalo čo najdlhšie.

Postupom času sa z toho stala záľuba a nadšenie stále pretrváva. Inšpirácie má z vlastnej hlavy, no niekedy sa inšpiruje aj inými braiderkami. Ceny sa u nej pohybujú od 20 eur vyššie v závislosti od náročnosti. Ak sa pýtaš, či takáto paráda nepoškodí tvoje vlasy máme odpoveď: „Na vlasy to nieje veľká záťaž, ak vie braiderka odhadnúť, koľko gramov kanekalonu môže na jednu hlavu dať. Sále je tam limit a ak sa ten limit prekročí, potom to už záťaž na vlasy môže byť.“ hovorí Ľubka.

zamatovecopiky

V banskej bystrici môžeš navštíviť zamatovecopiky. „Doba zapletania závisí od konkrétneho účesu a kvality vlasov, ktoré zapletáme. Jednoduchý účes bez kanekalonu môžeme zapliesť do pol hodiny, ale zapletanie môže trvať aj 2. Čo sa týka účesov s kanekalonom, tak jeden z najobľúbenejších účesov, boxerské copíky, sa pletie približne 1 hodinu. Afro copíky sú naopak snáď časovo najnáročnejšie a môžu sa pliesť aj 8 – 10 hodín. Čím zložitejší účes, tým dlhšie sa pletie, ale zložitejšie účesy taktiež dlhšie vydržia. Kým boxerské copy vydržia približne 2 – 7 dní, afro copíky vydržia 2 – 3 mesiace.“

U tejto braiderky sa ceny za jednoduché účesy pohybujú od 10 do 25 eur. Zložité sa ale vedia vyšplhať až na 250 eur. Taktiež to závisí od dĺžky trvania, náročnosti účesu a jeho trvácnosti.

Čo hovoríš na tento trend ty, dala by si si zapliesť svoje vlasy? Napíš nám do komentára!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame