CD Project Red predstavil plány na rok 2022: Chcú vylepšovať Zaklínača, optimalizovať Cyberpunk a vydať dve nové hry

CD Project Red pracuje na novom Zaklínačovi

CD Project Red pracuje na novom Zaklínačovi (Zdroj: CD Project RED/escapistmagazine.com)

#Herné štúdio CD Project Red si za posledné roky prešlo doslova všetkým. Vydali tretieho Zaklínača, ktorý sa stal najoceňovanejšou hrou všetkých čias (už ju prekonalo The Last of Us: Part II). Pre dvomi rokmi však zarazili na veľké problémy kvôli hre Cyberpunk 2077, klesli im akcie aj trhová hodnota a so štúdiom to vyzeralo veľmi zle.

Cyberpunk bol počas vydania na staršie konzoly nehrateľnou hrou a ak si koncom roka 2020 nevlastnil PS5 (čo sa nepodarilo ani nám), zrejme si ju radšej odložil a počkal na update. Tých sme sa dočkali viac než dosť, no stále sa nedá povedať, že by bola hra technicky dobrá. Štúdio preto prezdrazilo, aký plány má do konca tohto kalendárneho roka.


Herný Zaklínač dostane vlastnú kuchársku knihu: Ochutnáš jedlá novigradskej kuchyne, ktoré jedol aj Geralt?


Vylepšenia aj nový spin-off zo sveta Zaklínača

Medzi priority štúdia stále patrí práca na Cyberpunku – ako na samostatnej technickej stránky hry, tak aj na jej rozšíreniach. To, či budú DCL zadarmo alebo v rámci updatu nevieme, no nepredpokladáme, že CD Project bude chcieť od svojich zákazníkov dostať peniaze. Taktiež hlásia, že prioritou je aj podpora hry.

Plány na rok 2022 sa však týkajú aj Zaklínača. Tretí diel Wild Hunt má dostať upgrade na next-gen konzoly, no štúdio nepotvrdilo, či v tomto kalendárnom roku aj skutočne vyjde. Ani tu si nie sme istí, či bude hra dostupná zadarmo pre hráčov vlastniacich je staršiu kópiu.

Tešia nás však dve nové hry z Geraltovho sveta, konkrétne spin-off kartovú hru GWENT a zatiaľ nepomenovanú novinku vo vývoji Unreal Engine 5. O UE5 sa viac dočítaš v samostatnom článku. Myslíš, že v CD Project Red dodržia slovo a splnia všetky požiadavky, ktoré si na rok 2022 stanovili?

Plány štúdia CD Project Red na rok 2022
Plány štúdia CD Project Red na rok 2022 (Zdroj: CD Project Red)

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, CD Project Red
Odporúčame