Herný Zaklínač dostane vlastnú kuchársku knihu: Ochutnáš jedlá novigradskej kuchyne, ktoré jedol aj Geralt?

Herný Zaklínač sa dočká vlastnej knihy The Witcher Cookbook

Herný Zaklínač sa dočká vlastnej knihy The Witcher Cookbook (Zdroj: Unsplash.com/KTRYNA)

#Kuchárske knihy známych herných sérii sú každým rokom čoraz viac obľúbené. Nedávno svoju hlavnú kuchárku vydal aj Warcraft. Zaklínač je však vo svete aktuálne mimoriadne populárnu, čomu jednoznačne pomohlo seriálové spracovanie od Netflixu. Tvorcovia tejto hry podľa Sapkowskeho nemuseli dlho uvažovať nad tým, či ju vydať alebo nie.

Kniha The Witcher Cookbook bude obsahovať 80 receptov zo sveta Zaklínača, ktoré budú sprevádzať aj fotografie. Autormi kuchárky sú Anita Sarna a Karolina Krupecka, ktoré píšu aj blog Nards‘ Kitchen. 240-stranové dielo napokon vyjde vo vydavateľstve Penguin Random House a to 25. októbra 2022.


Pán Tymián: Kuchyňa je ako výrobná linka automobilky, každý krok má svoje načasovanie


Spoločnosť CD Project Red, ktorá sa na písaní a vydaní knihy aktívne spolupodieľa, o nej informovala na svojim Instagrame. Ak ti nerobí problém variť z anglických receptov, predobjednať si ju môžeš na tomto linku. Slovenské vydavateľstvá zatiaľ o preklade neuvažujú. Je však možné, že by sme sa mohli dočkať aspoň českého prekladu, nakoľko kuchárka zo sveta Warcraft bola dostupná v češtine.

Recepty budú pochádzať ako z hernej adaptácie, tak aj z knižnej predlohy. Neočakávame, že sa v knihe objaví akékoľvek jedlo zo seriálu. Mal by si záujem o kuchársku knihu zo sveta Zaklínača?

Kuchárska kniha The Witcher Cookbook
Kuchárska kniha The Witcher Cookbook (Zdroj: Penguin Random House)

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, pcgames.com
Odporúčame