Záchrana na dovolenke: 8 basic kúskov, ktoré nesmú chýbať v tvojom kufri!

Dovolenkový oufit

S našimi tipmi sa zbalíš na dovolenku ľavou zadnou (Zdroj: GettyImages)

#Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Ak ťa však vytúžený oddych ešte len čaká, máme pre teba zopár tipov, čo si zbaliť so sebou. Z týchto kúskov zaručene vyčaruješ outfity na každý deň bez toho, aby tvoja batožina vážila niekoľko desiatok kíl. Baľ sa prakticky a premýšľaj!

Mysli dopredu!

Je fajn, ak si pred samotným balením zostavíš aspoň približný zoznam, aby nedošlo k tomu, že ti niečo bude chýbať. Samozrejme, sama najlepšie vieš, čo vynosíš a čo na dovolenke budeš nevyhnutne potrebovať. Pomôcť ti však môžu aj naše tipy a nápady, vďaka ktorým ušetríš nejaké to miesto v kufri.

Multifunkčné plavky

Je jasné, že si na dovolenku zbalíš plavky (možno hneď niekoľko kusov). Ale čo tak využiť plavky aj inak než na plávanie. Skús zakomponovať vrchné plavkové diely do bežného outfitu. Vo väčšine destinácií sú na to miestni zvyknutí, takže sa nemusíš cítiť divne.

Navyše, dnes už dostaneš kúpiť také plavky, ktoré nápadne pripomínajú crop topy či braletky. Ak preferuješ len jednodielne plavky, môžeš ich využiť tiež. Stačí ich doladiť šortkami alebo sukňou, podobne ako tie dvojdielne.

Rifľové šortky

Nemusí ísť iba o rifľovinu, skús si zbaliť akékoľvek tvoje obľúbené šortky, o ktorých vieš, že ich využiješ. Ideálne sú neutrálne materiály a farby, aby sa dali ľahko kombinovať. Potom ti už len postačí, ak ich doladíš so spomínanými plavkami, pekným crop topom, tielkom či tričkom.

Kombinácií je veľa – v prípade rifľových šortiek udávaš štýl zvrškom. Ak zvolíš niečo elegantnejšie, bude tvoj outfit pôsobiť romantickejšie, s crop topom sa zasa premeníš na sexy dračicu, s tričkom si zabezpečíš komfort.

Crop topy

Crop topy sú jednoducho letný must have! My si bez nich nevieme predstaviť leto a už vôbec nie dovolenku! Ich výhodou je, že v kufri zaberajú minimum miesta, takže si ich môžeš zbaliť aj viac, než možno využiješ. Na mieste už len zvolíš ten, ktorý ti bude po chuti a môžeš vyraziť do ulíc!

Pohodlná obuv

Obuv je základom! Klasikou sú určite šľapky. Využiješ ich nielen na pláži či pri jazere, ale aj ako pohodlnú a praktickú obuv do mesta či na večeru. Tiež sú pomerne skladným kúskom, preto si môžeš vziať aj klasické gumové, ale aj nejaké zdobené, elegantné, ktoré využiješ do romantickejších outfitov.

Oversized kúsky

Tento druh oblečenia oceníš najmä v prípade, že sa spáliš na slniečku. Určite teda odporúčame aspoň jedno či dve tričká tohto strihu prihodiť do batožiny. Okrem iného ich využiješ aj v kombinácii s cyklošortkami alebo aj samostatne – s pekným športovým opaskom vyčaruješ z oversized trička super letné šaty.

Pokrývka hlavy

Na toto určite nezabudni, klobúk či čiapka ťa spoľahlivo ochránia pre úpalom. Nemusíš si dať na hlavu nevkusný kus látky, len aby si sa neprehriala. Zvoľ štýlový slamený klobúk alebo obľúbenú šiltovku. Závisí to iba od tvojich preferencií a módneho vkusu.

Slnečné okuliare

Ďalšie „ochranné must have“, z ktorého si môžeš urobiť trendy doplnok. Aj obyčajné slnečné okuliare dokážu tvoj outfit posunúť na vyšší level. V kufri nezaberú veľa miesta, takže si ich môžeš na dovolenku pribaliť aj viac. Staviť môžeš aj na kúsky s jemne sfarbenými sklami, ktoré dajú tvojej tvári trošku iný rafinovaný výraz.

Niečo na chladné večery

Aj keď si myslíš, že v trópoch bude stále teplo, nespoliehaj sa na to. Môže prísť nečakané ochladenie, alebo len zistíš, že večery nie sú také príjemné, ako si očakávala. Pribaľ si do batožiny preto nejaké kúsky, ktoré ťa v prípade chladu či vetra zachránia.

Postačia ti jedny tenké nohavice alebo legíny, ktoré v prípade núdze preperieš v rukách, a počas noci vyschnú. Určite sa ti zíde nejaká mikina, pokojne aj flanelová košeľa, za ktorú si budeš neskôr vďačná.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame