Obrovská záhada v seriáli Simpsonovci je vyriešená! Prečo sa tvorcovia rozhodli túto postavu úplne zmeniť?

Seriál Simpsonovci

Seriál Simpsonovci (Zdroj: Disney)

#Kto by nepoznal najznámejší kreslený seriál všetkých čias Simpsonovci? O jeho popularite svedčí aj fakt, že sa diely tejto unikátnej žltej rodinky ešte stále natáčajú a diváci sa tak môžu tešiť na ďalšiu 34 sériu. Len málokto si však spomenie na jeho začiatky, kedy bolo všetko inak a mnoho postáv sa dokonca od tej doby zmenilo. Ako napríklad aj Waylon Smithers.

Waylon Smithers bol asi tým najlepším a najvernejším zamestnancom Pána Burnsa, zlého a skúpeho podnikateľa. Niekoľko dielov sa dokonca snažil získať lásku svojho nadriadeného. Obľúbený, žltý, poctivý muž s hnedými vlasmi utkvel mnohým divákom v pamäti. Pamätáš si však aj na to, ako vyzeral na začiatku?

Waylon Smithers sa podľa portálu Unilad objavil už v treťom dieli prvej série. Úpravu postáv mal vtedy na starosti farebný stylista šou, Gyorgyi Peluce, a práve on spravil s Waylon Smithersa černocha. V skutočnosti však nešlo o zámer, ale o obrovskú a nenávratnú chybu, ktorá už nešla napraviť. Farebný stylista ho tak urobil tmavšieho, ako mal byť a ešte aj s modrými vlasmi.

Karikatúra sa totiž v tom čase ešte len rozvíjala a preto už nemohli jeho chybu napraviť a urobiť z neho žltého muža. Nemali totiž na to dostatok financií. „V tom čase sme nemali dosť na opakovanie, takže keď sa vyskytli chyby a chyby, zostalo to tak,“ poznamenal v minulosti tvorca šou Matt Groening pre TMZ.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com, tmz.com
Odporúčame