Trápia ťa permanentne mastné vlasy? Skús tieto triky, vďaka ktorým bude vyzerať tvoj účes stále fresh!

Nahromadené množstvo kožného mazu by mohlo upchávať vlasové folikuly, ktoré by následne spustili proces vypadávania vlasov (Zdroj: Freepik/gpointstudio)

#Či už trpíš rýchlo mastiacimi sa vlasmi celoročne, alebo je to pre teba len sezónna záležitosť počas leta, veríme, že ti to dokáže ísť poriadne na nervy. Ráno si umyješ vlasy, večer by si mohol znova… Umývanie vlasov nebaví nikoho, najmä v prípade, že máš dlhé a husté vlasy. Vyskúšaj naše tipy, ktoré ťa (snáď aspoň čiastočne) zachránia. A pozor, pomôžu aj v prípade, že máš genetickú predispozíciu na zvýšenú tvorbu kožného mazu!

Maz je nepríjemný, ale nie zlý…

Nezabúdaj na to, že prílišné čistenie vlasov od mazu môže mať skôr opačný efekt. Maz sa totiž na tvojej hlave tvorí z nejakého dôvodu – konkrétne kvôli hydratácií vlasovej pokožky.

Ak ťa ale trápia „ťažké vlasy“, môžu byť za tým dve príčiny. Prvou je, že jednoducho niektoré telo produkuje viac mazu, než iné… Druhá možnosť je tak trochu tvoje pričinenie – ak používaš na pravidelnej báze produkty na vysušenie vlasov či stylingové produkty na ochranu pred poškodením vlasov, zaťažuješ si pokožku hlavy, ktorá zároveň lepšie pohltí nečistoty z okolia.

Základom je čistenie pokožky

Vykašli sa na mýtus, že každodenné umývanie škodí! Pravidelné čistenie vlasovej priam must have pre zdravú pokožku hlavy. Nahromadené množstvo kožného mazu by mohlo upchávať vlasové folikuly, ktoré by následne spustili proces vypadávania vlasov.

Dôležité je ale to, aby si vsadil na jemné prípravky, ktoré sú šetrné k pokožke. Určite vynechaj šampóny, ktoré ti sľubujú lesklé a hladké vlasy – často obsahujú zložky, ktoré vlas obalia do mastného filmu, ktorý okrem toho, že zaťaží korienky aj ihneď vlas zamastí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kayla L. (@kaylakayyy)

Naše triky

  • Pravidelné čistenie vlasov – minimálne raz týždenne by si si mal vyhradiť čas na to, aby si si poriadne vyčistil vlasy od zvyškov nečistôt, stylingových prípravkov či tepelnej ochrany. Urob si chvíľku pre seba, nanes si masku pred umytím (dokonale ti vlasy hydratuje, no vymyješ ju, čím nezaťažíš vlasy) a vlasy poriadne dva krát po sebe umy. Po umytí ideálne nepoužívaj žiadne prípravky…
  • Kondicionér jedine na končeky – v prípade, že nepoužívaš masku, je dôležitý kondicionér. Používaj ho po šampóne, aplikuj ho len do dĺžok vlasov a v malých dávkach. Ideálne je, ak sa kondicionér nanáša len od uší dolu.
  • Suchý šampón vždy po ruke – je to najlepšia a najúčinnejšia záchrana. Existuje kopec produktov, výber necháme na tebe. Čo je však dôležité, je správna aplikácia. Správne by sa mal suchý šampón nanášať ku korienkom a zľahka vmasírovať. Potrebné je dbať aj na množstvo – ak ho použiješ príliš, okrem neestetického zasneženého efektu si môžeš aj upchať póry na pokožke hlavy.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Máš polodlhé vlasy a nevieš čo s nimi? Poradíme ti najlepšie účesové inšpirácie, s ktorými jednoznačne zažiariš!

 

Trápia ťa často mastné vlasy?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame