Chceš začať úplne nový život v inej krajine? Táto obľúbená dovolenková destinácia ti za prisťahovanie zaplatí

Taliansky ostrov Sardínia.

Taliansky ostrov Sardínia. (Zdroj: Unsplash.com/ Ivan Ragozin)

#Už si niekedy rozmýšľal nad tým, že všetko necháš tak a odsťahuješ sa niekde ďaleko od svojich blízkych a známych? Teraz máš skutočne jedinečnú príležitosť. Obľúbená dovolenková destinácia totiž ponúka ľuďom, ktorí sa rozhodnú prisťahovať do ich miest, lukreatívny obnos peňazí. Pozor, má to však háčik!

Slnko, more a pláž? Ideálne miesto, kde si vieš predstaviť zbytok svojho života? K tomuto snu si nikdy nebol bližšie ako teraz. Taliansky ostrov Sardínia totiž ľuďom ponúka grant až do výšky 15 000 eur za to, že sa presťahuješ do niektorého z jeho miest. Celkovo je na tento projekt podľa portálu ladible.com vyčlenený neuveriteľných 45 miliónov eur.

Má to však háčik. Hotovosť, ktorú ti krajina poskytne, musíš využiť na kúpu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Výška grantu pritom nemôže byť vyššia ako polovica ceny kúpy alebo rekonštrukcie nehnuteľnosti. Taktiež v danom meste, kde sa rozhodneš usídliť, nesmie byť viac ako 3 000 obyvateľov. Trvalý pobyt v Sardínii si pritom musíš nahlásiť do 18-tich mesiacov.

Taliansky ostrov Sardínia.
Taliansky ostrov Sardínia.(Zdroj: Unsplash.com/Ivan Ragozin)

Sardínska vláda dúfa, že týmto počinom tak prilákajú mladých ľudí do 40 rokov, ktorí si budú chcieť v krajine rozbehnúť svoj vlastný biznis. Sardínsky prezident Christian Solina tiež poznamenal, že je dôležité prilákať do krajiny nových ľudí, aby sa mohla rozvíjať a aby sa ju podarilo opätovne zaľudniť.

Nejde pritom o prvý prípad kedy sa Taliansko snaží prilákať ľudí, aby sa zabývali v ich krajine. Už v minulosti totiž zaznamenali nedostatok pracovných síl a rozhodli sa preto ponúkať jednorazové príspevky vo výške až 200 eur pre sezónnych ale aj domácich pracovníkov.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, ladible.com
Odporúčame