YT VÝBER: Najsledovanejšie tracky, kde je Radikal Chef

Radikal Chef sa v priebehu minulých rokov opäť etabloval medzi najpočúvanejších rapperov domácej scény. Už to po ére Dramatikz zase nie je len chlapík, ktorého ľudia evidovali predovšetkým vďaka beefu so Separom spred vyše desiatich rokov. Chef patrí medzi najväčších inovátorov domácej scény a aj vďaka jeho singlom a albumu Freeride sa newschoolový rap na Slovensku posunul do takej úroven, v akej je dnes.

Nebrali sme do úvahy streamovacie služby ako Apple Music či Spotify, ukazovateľom bola v tomto ohľade ako vždy, predovšetkým video platforma YouTube. Zamerali sme sa na skladby, na ktorých sa nejakým spôsobom Radikal Chef objavil, či už išlo o song, ktorý bol vyslovene jeho alebo sa niekde objavil v rámci spolupráce. Nepochybujeme o tom, že množstvo z týchto skladieb ste už minimálne raz počuli. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Prvé miesto možno prekvapí. Je ním skladba Musíš bojovať, ktorá sa dostala na YouTube 21. júna 2011 a k dnešnému dňu ju videlo viac ako 1,74 milióna ľudí. Produkčne sa o ňu postaral Emeres, pričom môžeme konštatovať, že ide o obdobie dávno minulé, keď si Radikal Chef hovoril ešte Radikal a jeho meno sa spájalo skôr so skupinou Dramatikz. Možno by ste na tomto mieste čakali iný song, ale štatistiky v tomto ohľade dozaista neklamú.

Záver januára 2018 a na YouTube prichádza Radikalov nesmierne populárny track s názvom Ráno mažem instastory, ktorého producentom je chlapík menom Pilate. Je to obdobie albumu Freeride 2, pričom Ráno Mažem Instastory si pustilo viac ako 1,5 milióna ľudí. Tento song má už tri roky, no môžeme napísať, že čo sa novodobej histórie Radikala týka, patrí medzi najpopulárnejšie. A pojednáva o dejoch, ktoré minimálne párkrát v živote boli vlastné každému z nás. Preto sa s ním vedia fanúšikovia stotožniť aj po čase a je to skrátka hit.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ektor sa vráti a opäť rozbije scénu. Priority má teraz inde (NÁZOR)

Veľa ginu, ráno hlad – veľavravný názov veľavravnej skladby. Leto 2018, Radikal Chef v poriadnej rapovej forme a na hudbe Frozen Gang Beatz. Kombinácia ideálna, pozretí? Viac ako 1,2 milióna. Jedná sa o song, ktorý vám privedie pohodovú party atmosféru a vypnete pri ňom nachvíľu od každodenných povinností a problémov. Vzhľadom na to, v akej sa nachádzame dobe, bude počúvanie tejto skladby s príchuťou poriadnej nostalgie.

Tomuto tracku nechýba nič. Stretávajú sa na ňom Radikal Chef a Separ, chalani, ktorí mali približne osem rokov pred vznikom medzi sebou beef. Vojnová sekera bola v roku 2019 dávno pochovaná, čo obaja vysvetľujú v samotnom songu. ŠCVPČ, kde sa o produkciu postaral Dokkeytino má k dnešnému dňu niečo málo nad 1,2 milióna pozretí, pričom viackrát sa objavili diskusie, že keby sa track objaví o niečo neskôr, mal by ešte širší záber. Každopádne, jedná sa o vyslovene luxusnú spoluprácu, ktorú ľudia počúvajú na pravidelnej báze.

Malá výzva pre fanúšikov Radikala, ak chcete, aby tento track pokoril miliónovú hranicu, rozšírte ho, dnes má približne 987 tisíc. Spolupráca s Dymerom na skladbe Čo nám môžu? mala silnú odozvu, o produkciu sa postaral Alexis Troy a chronologicky ide o obdobie z čias Radikalovho albumu Freeride 3. Inak vzaté, skladba sa dostala na YouTube koncom apríla 2019. Nie je vylúčené, že miliónovú hranicu skutočne zlomí, pozretia pribúdajú dodnes.

Jedna z klasik od Radikal Chefa. Caffe latte, rok 2016 a Kráľ severu v drese Parížu Saint-Germain, s menom hviezdneho Zlatana Ibrahimoviča na chrbte. Je to už takmer päť rokov, ale táto skladba má stále čo povedať. Produkčne sa o ňu postaral Pilate a singel patrí tie výtvory, ktoré definovali danú dobu. Ako sa s odstupom času ukázalo, cesta, po ktorej Paťo kráčal, bola správna a vo svojej kariére sa posunul výrazne vpred.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majself ponúka spoveď „Zrkadlá": Zažil nebo raj aj samopal

Toto je veľmi zaujímavá vec, ktorej sa možno nedostalo toľko pozornosti, ako by si zrejme zaslúžila. Producent Pilate, na feate Otis a track TakSorryŽeŽijem, ktorej videoklip sa odohráva v Radikalovom domácom prostredí, v meste pod Čebraťom, v Ružomberku. V tomto prípade konkrétne na futbalovom štadióne miestneho MFK Ružomberok. November 2017 a počet pozretí na úrovni 884 tisíc.

Písal sa rok 2014 a Radikalovi vyšiel track pod záštitou labelu Blakkwood. Volá sa MámeNaViac a na beate sa objavuje Masif. Dnes sa píše rok 2021 a MámeNaViac počulo na video platforme YouTube viac ako 856 tisíc ľudí. Jedná sa o výbornú motivačnú a úprimnú vec, vo videoklipe sa objavilo viacero známych tvárí a úroveň popularity, ktorú si track drží, je úplne zaslúžená. Chef vždy vedel tvoriť aj tento typ skladieb a nespochybniteľná kvalita ho neobišla ani v tomto období.

Tak to by sme Mali. Jasné, v prípade Radikala Chefa sa nebavíme o číslach ako u Rytmusa, Ega, Separa či Kaliho, ale tento interpret mal, má a pravdepodobne aj bude mať čo ponúknuť. Donedávna bol členom labelu FCK THEM, ktorý sa však vracia k svojim základom a interpreti idú vlastnou cestou. Rok 2021 môže byť v Radikalovom podaní dozaista zaujímavý.

Foto: Radikal Chef, Radikal Chef profil na Instagrame 

Odporúčame