Duklock si kúpil vôbec prvý GameBoy z roku 1989: Vyskúšal si ho niekedy aj ty?

Ak si na úplne prvú konzolu GameBoy už nepamätáš, Duklock ti ju pripomenie v najnovšom videu (Zdroj: Wallpaperflare)

#Ak ťa bavia rôzne retro návraty, tak vo svojom najnovšom videu ti Duklock s nefalšovanou radosťou ukáže pôvodnú konzolu GameBoy z roku 1989. A nielen tú. Áno, dnes môžeš zohnať rôzne náhrady a „atrakcie“, ktoré majú čo najviac pripomínať Nindendá. Je tiež možné, že v tebe na pár minút naozaj vyvolajú nadšenie. Nefalšovanú radosť však pri nich určite nezažiješ. Tú zažiješ jedine pri menšej exkurzii do minulosti. No a vďaka skoro 10-minútovému videu sa jej môžeš zúčastniť aj hneď teraz.

Relikvia z minulosti

Ako Duklock vo videu poznamenal, jedná sa skutočne o kúsok histórie, ktorá sa síce vďaka rôznym trendom stále recykluje, no rok 1989 je už nenávratne preč. Na tejto starej konzole si si v priebehu rokov mohol zahrať nielen Tetris, ale napríklad aj chytať pokémonov. Tlačilo len vložiť malú kazetku s hrou, na ktorú si mal práve chuť.

Vo videu je tiež spomínaný fakt, že ak si si chcel so svojim kamarátom niečo zahrať, potreboval si ku tomu kábel. Áno, myšlienka multiplayeru tu bola už pekných pár rokov dozadu, no a teraz si predstav, aké čaro musela mať kedysi hra zdieľaná s inými hráčmi práve takýmto spôsobom.

Obrazovka tohto pôvodného GameBoya bola zelená, tá farebná prišla na trh až koncom deväťdesiatych rokov. V tej dobe si si už mohol kúpiť prepracovanejšie konzoly, ktoré mohli obsahovať aj kameru či vstavanú tlačiareň. GameBoy teda fungoval aj ako akýsi instantný fotoaparát.

Bez bateriek by si pokémona nechytil

Bez tužkových bateriek by si ho síce zrejme nezapol, no predstav si tú radosť, keď kráčaš z obchodu s balením štyroch bateriek vo vrecku, a vieš, že už ti nič nebráni si zahrať, povedzme, Super Mario Bros. Nie, nie je to to isté, ako keď čakáš, pokým sa ti nabije mobil. V porovnaní s rovnako historickými konzolami ako Sega, ktoré boli väčšie, drahšie a mali farebnú obrazovku, je GameBoy útly a pomerne nepraktický.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Objav najlepšie hry apríla: Star Wars s výbornými známkami, no katastrofálnym technickým stavom

Ak si ale bol pred pätnástimi rokmi nie veľmi sociálne dieťa, ktoré uprednostňovalo hry osamote, prípadne ti školský výlet kdesi do prírody naháňal skôr hrôzu, práve táto sivá vec mohla byť tvojou záchranou. Mohol si si pokojne sadnúť pod strom a hrať sa. Samozrejme so slúchadlami na ušiach.
Toto všetko síce znie v porovnaní s dnešnými smartfónmi stále ako relikt minulosti, no ak si technický nadšenec (alebo skôr nadšenec pre hry akéhokoľvek druhu), zrejme oceníš Duklockovo nadšenie.

Sleduj nás na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame