Xiaomi ide do predvianočnej sezóny s modelmi 13T Pro a 13T: Prekvapia pomerom výbavy a ceny

Xiaomi 13T a 13T Pro

Xiaomi 13T a 13T Pro (Zdroj: Xiaomi)

#Xiaomi tradične vždy začiatkom roka predstavuje svoje vlajkové lode a potom po lete zas ich upravený ekvivalent alebo možno akýsi medzistupeň označený písmenom T. Vo februári to boli Xiaomi 13 a 13 Pro, posledné septembrové dni zas Xiaomi 13T a 13T Pro. Ponúkajú trochu obmenenú, ale stále prémiovú výbavu a za ešte dostupnejšie ceny.

Xiaomi 13T Pro a 13T sú dva smartfóny, ktoré majú rovnaký dizajn. Displej je plochý a má veľmi tenké rámiky, chránený je sklom Gorilla Glass, ktoré zabraňuje poškriabaniu a pomáha aj fólia inštalovaná od výroby. Rám telefónu je vyrobený z tvrdeného plastu, ktorý je ľahký, ale pevný. Telefón je tiež odolný voči vode a prachu podľa normy IP68, čo znamená, že môže vydržať ponorenie do hĺbky 1,5 metra na 30 minút. Zadná strana telefónu sa líši podľa farby.

V čiernej a zelenej verzii je zo skla. V modrej verzii je to syntetická, respektíve vegánska koža. Tento materiál je jemný na dotyk, nezachytáva odtlačky prstov a dodáva telefónu elegantný a luxusný vzhľad. Telefón má na hornej hrane dva reproduktory, ktoré podporujú zvuk Dolby Atmos. Poteší aj infračervený vysielač, ktorý umožňuje ovládať rôzne elektronické zariadenia pomocou telefónu. Napríklad televízory, klimatizácie a ďalšie.

Xiaomi 13T a 13T Pro
Xiaomi 13T a 13T Pro (Zdroj: Xiaomi)

Maximálny jas displeja až 2600 nitov je unikát

Xiaomi 13T a 13T Pro sú smartfóny, ktoré vznikli v partnerstve s prestížnou značkou Leica, ktorá sa podieľala na vývoji optiky a softvéru. Základom je veľký 1/1.28″ snímač s rozlíšením 50 Mpix a optickou stabilizáciou. Ultraširokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 12 Mpix a teleobjektív má 2x optický zoom a tiež 50 Mpix rozlíšenie. Táto kombinácia umožňuje fotiť nádherné portréty s prirodzeným rozmazaním pozadia, úžasné zábery prírody alebo nočné scény s aj pri nedostatku svetla. Tiež umožňuje nahrávať 4K alebo v prípade 13T Pro modelu dokonca 8K videá.

Najviac používaný komponent každého mobilu je displej a preto na jeho kvalite záleží. V tomto prípade ide o 6,67-palcový Amoled s rozlíšením takzvaných 2,5K. Konkrétne 1220 x 2712 bodov. Nevšednosťou, ktorú môžu závidieť mnohí o dosť drahší konkurenti je obnovovacia frekvencia až 144 Hz a tiež maximálny jas až 2600 nitov pre perfektné HDR scény (Dolby Vision aj HDR10+) pri sledovaní filmov alebo celkovej pohodlnej viditeľnosti na priamom slnku. V ruke tak máte jemný, kontrastný, jasný a plynulý displej pre všetky situácie od fotografovania, surfovania po sociálnych sieťach, hrania hier po pozerania filmov cez streamovacie služby.

Na nabitie batérie stačí pár minút

Xiaomi 13T Pro a 13T sú vybavené čipmi Mediateku, ktoré im dávajú dostatok výkonu na všetky aplikácie dneška. Xiaomi 13T Pro je jeden z najrýchlejších Android smartfónov a nezahrieva sa. To je vďaka grafénu a špeciálnej komore, ktorá odvádza teplo. Mobil zvláda 8K video a najnovšie hry bez rizika prehrievania sa. Na Slovensku sa predáva Xiaomi 13T Pro s až 12 GB RAM a 512 GB úložiska.

Veľa výkonu či super fotoaparáty by nemali až taký význam ak by bolo mobil nutné neustále nabíjať. Xiaomi ale nešetrilo a aj do tenkého tela sa podarilo dostať až 5 000 mAh batériu, ktorá novinky udrží pri živote jeden veľmi aktívny deň, ale pokojne aj bežný víkend. A aj keby sa ju podarilo vyžmýkať skôr, než je to vhodné, na pomoc prichádza extra rýchle 120 W nabíjanie (13T Pro). Stačí len 19 minút a celá batéria je úplne nabitá. Pri Xiaomi 13T je to 67 W nabíjanie s nabitím z 0 na 100% za zhruba 45 minút.

Xiaomi 13T Pro a 13T sú smartfóny s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu. Majú krásne telo, skvelý displej, kopec výkonu, dlhú výdrž, extra rýchle nabíjanie a prémiové fotoaparáty s Leicou. Xiaomi 13T Pro stojí 899 eur a Xiaomi 13T stojí 599 eur. To sú lákavé ceny pre takto vybavené smartfóny. Ak si ich kúpite do 8. októbra, dostanete k nim zadarmo tablet Redmi Pad SE za 189 eur a po napísaní recenzie ešte navyše Xiaomi band 7 Pro.

Viac informácií, ako získať tablet zadarmo

Zdroj: PR článok
Odporúčame