Nový Xiaomi 12S Ultra: Prečo je snímač fotoaparátu o veľkosti jedného palca tak unikátny?

Xiaomi 12S Ultra (Zdroj: Xiaomi)

#Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne predstavila nový rad Xiaomi 12S Ultra „co-engineered with Leica“, respektíve „ vyvinutý v spolupráci s firmou Leica“. Táto výnimočná séria výrobkov na spracovanie obrazu je prvým zavŕšením strategického partnerstva v oblasti zobrazovacích technológií medzi spoločnosťami Xiaomi a Leica.

Celá séria obsahuje rôzne zobrazovacie systémy spoločne vyvinuté spomínanými firmam, ktoré obsahujú objektívy Leica Summicron a podporujú zobrazovacie profily Leica, pričom cieľom všetkých je umožniť jednotlivým tvorcom vyjadriť svoju kreativitu a zároveň zachovať autentický štýl zobrazovania.


Smart hodinky od Xiaomi s číslovkou 7: Majú väčší displej, lepšiu batériu a efektívnejšieho športového asistenta


Čo je foťáku výnimočné?

Primárny fotoaparát Xiaomi 12S Ultra využíva asférický objektív 8P, aby sa vyriešili bežné problémy pri fotografovaní, ako sú odlesky, ghosting a chromatická aberácia. Modul fotoaparátu pridáva aj antireflexnú povrchovú úpravu šošoviek, povrchovú úpravu okrajov objektívu, materiál cyklického olefinového kopolyméru a filter infračerveného svetla s technológiou spin coating. Tieto funkcie spoločne ponúkajú celkovo jasnejší obraz, ktorý je konzistentný po celom objektíve.

Okrem pokročilej optickej konštrukcie využíva séria 12S Ultra aj obrazové profily Leica, ktoré zdedili storočnú estetiku obrazu a pomocou špičkových algoritmov reprodukujú tón a estetiku spoločnosti Leica. Pre teba to znamená prístup k dvom fotografickým štýlom: „Leica Authentic Look“ a „Leica Vibrant Look“, ktoré ponúkajú fotografovi väčšiu tvorivú slobodu.

Xiaomi 12S Ultra
Xiaomi 12S Ultra (Zdroj: Xiaomi)

Veľkosť jedného palca

Xiaomi 12S Ultra je vybavený snímačom Sony IMX989 o veľkosti jedného palca a so štvorvrstvovým usporiadaním pixelov s veľkosťou jednotlivých pixelov 1,6 μm. Po zoskupení pixelov dosahuje veľkosť 3,2 μm, čím sa znižuje šum, rozširuje dynamický rozsah, zvyšuje zachytené svetlo a dosahuje sa celkovo lepší obraz pri slabom osvetlení.

Ultra je prvé zariadenie so systémom Android, ktoré podporuje nahrávanie a prehrávanie videa Dolby Vision HDR. To vylepšuje videá o živé farby, ostrejší kontrastný pomer a bohatšie detaily, čím vám poskytuje živú a prepracovanú kvalitu obrazu.

Smartfón taktiež využíva HyperOIS pre mimoriadne stabilný výsledok, ktorý ponúka nepretržitú kompenzáciu pohybu počas nahrávania videa. HyperOIS využíva medzeru medzi dvoma snímkami na pohon motora OIS do pôvodnej polohy, čím poskytuje každej snímke plný efektívny rozsah stabilizácie.

Cena 12S Ultra bude 1100 eur v základnej verzií 8 + 256 GB, pričom ak bude chcieť verziu 12 + 512 GB, priprav si 1300 eur.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, Xiaomi
Odporúčame