Nová aplikácia na streamovanie hier aj vlastné televízory: Xbox prichádza s veľkými novinkami

xbox hracia konzola

Xbox plánuje pre svojich fanúšikov obrovskú novinku (Zdroj: Unsplash/Louis-Philippe Poitras)

#Microsoft už pred niekoľkými mesiacmi potvrdil vytvorenie špeciálneho zariadenia na streamovanie hier a inteligentnej TV aplikácie. Odvtedy však spoločnosť neoznámila veľa ďalších podrobností ani o jednej z týchto noviniek. Nová správa však naznačuje, že by mohli prísť na trh už v najbližších mesiacoch.

Streamovacie zariadenie, ktoré je možné zapojiť do televízora alebo monitora, by malo mať dizajn palice alebo puku. Predpokladá sa, že nielenže budeš môcť streamovať hry z Xbox Game Pass Ultimate so zariadením, ale môžeš ho použiť aj na sledovanie filmov a seriálov.

Streamovanie úplne zadarmo

Podľa informácií portálu Engadget má Microsoft spolupracovať so spoločnosťou Samsung na aplikácii Xbox pre televízory tejto spoločnosti. Očakáva sa, že televízna aplikácia aj streamovacie zariadenie prídu v priebehu nasledujúceho roka. Tvoria súčasť stratégie Microsoft Xbox Everywhere.

Čo sa líši od iných streamovacích hier z Xboxu, je to, že je to zadarmo. Na streamovanie hry Fortnite nepotrbuješ predplatné Xbox Game Pass Ultimate – stačí účet Microsoft. Microsoft hovorí, že má záujem ponúkať viac voľne hrateľných titulov prostredníctvom cloudu.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame