Wim Hof búra internet novou výzvou: 40 sekúnd v ľadovej vode, zapojíš sa aj ty?

Wim Hof

Wim Hof odštartoval novú výzvu (Zdroj: Instagram/iceman_hof)

#Svetoznámy milovník ľadu Wim Hof zverejnil na svojom Instagrame novú výzvu. V príspevku rovno označil Lady Gagu, Justin Biebera, Jasona Stathama a ďalšie celebrity, aby sa k nemu pripojili. Podstatou je vydržať 40 sekúnd v ľadovej vode, na znak solidarity.

Ako píše Wim Hof, každých 40 sekúnd sa niekto na svete pokúsi o samovraždu. Každý rok sa to podarí až 800-tisíc ľuďom. V príspevku sa skutočne otvoril a prehovoril aj o svojej manželke, ktorá sa pred 21 rokmi zabila. Po ich 15 ročnom vzťahu, musel Wim vychovávať štyri deti úplne sám.

Pridať sa môžeš aj ty

Ďalej hovorí o tom, že to bolo práve otužovanie, dotyk ľadovej vody, ktorý mu pomohol dostať sa z ťažkého a temného obdobia. Ľudia v dnešnom svete musia často čeliť psychickým ochoreniam, ako je depresia či bipolárna porucha. Ako sa dá týmto ľuďom pomôcť? Šírením osvety a stiahnutím stigmy zo spoločnosti.

Nová výzva má názov #Freezehof a je príležitosťou pre všetkých ľudí na svete, podporiť sa navzájom. Vzdať rešpekt a úctu tým, ktorí denno-denne bojujú so svojimi vnútornými démonmi. Pridaj sa k novej challenge aj ty a ukáž podporu všetkým, ktorí to potrebujú. Dokonca ťa možno prezdieľa v stories aj samotný Wim Hof. Ideš do toho?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Wim Hof (@iceman_hof)

Zdroj: hashtag.sk, instagram.com/iceman_hof
Odporúčame