Kto je Wim Hof? Šialený rekordman pláva pod ľadom a po snehu behá bosý, naučí to aj teba

facebook.com/The Iceman (Wim Hof)

#Bývalý holandský kaskadér Wim Hof má dnes už po šestdesiatke rokov a jeho vášňou je sneh a ľad. Má deviatich súrodencov a všetok svoj čas sa venoval rôznym činnostiam. Za svoj život dosiahol niekoľko neuveriteľných rekordov.

Medzi jeho najväčšie rekordy patrí maratón za polárnym kruhom v sandáloch a v šortkách, polmaratón za polárnym kruhom v šortkách a naboso, 66 preplávaných metrov pod ľadom na jeden nádych, hodinový pobyt dolu hlavou vo výške 2 000 metrov nad zemou, výstup na Mt. Everest do výšky 7 000 m n. m. bez dychového prístroja a v šortkách, výstup na vrchol Kilimandžára v šortkách, pobyt v ľade dlhý 1 hodinu a 52 minút a maratón v Namíbijskej púšti bez prísunu vody. Dych dokáže udržať na približne 10 minút. Kto je táto hračka prírody?

Vizitka:
Vlastným menom: Wim Hof
Známy ako: Iceman
Krajina: Holandsko
Dátum narodenia: 20. apríl 1959
Prvé video: icebath wim hof, the Iceman
Najobľúbenejšie video: Wim Hof breathing tutorial by Wim Hof
YouTube: 565-tisíc followerov
Instagram: 869-tisíc followerov

2011 – Iceman Wim Hof: a Scientific Breakthrough

Pred deviatimi rokmi vytvoril Wim Hof špeciálnu metódu, ktorú charakterizuje efektívnosť a jednoduchosť. Ide o kontrolované dýchanie, pri ktorom je najpodstatnejšie zadržanie dychu medzi jednotlivými sériami tohto cvičenia, respektíve dýchania.

Pomocou Wim Hof metódy sa naučíš zadržať dych na oveľa dlhší časový úsek, ako si si doteraz myslel. Táto metóda lieči depresiu či pozitívne ovplyvňuje nervovú sústavu a imunitný systém.

Wim Hofova metóda má tri piliere:

  • dychové cvičenia – dodajú telu viac kyslíka, následkom čoho začne produkovať viac energie
  • tréning mysle – učí, ako ovládať svoj nervový systém, a tým aj celé svoje telo
  • postupné vystavovanie tela chladu – jeho cieľom je nabudiť imunitu a spojiť predchádzajúce zložky do jedného celku

2011 – Maratón v púšti

Niektorí si povedia, že Wim Hof je šialenec, iní ho obdivujú. V roku 2011 dokázal zabehnúť maratón v púšti bez vody a jedla, pričom niečo zo svojho maratónu zaznamenal na kameru a postol na YouTube. Asi ani nemusíme hovoriť, že predtým absolvoval poriadnu prípravu a preto by si to len tak „zo srandy“ rozhodne nemal skúšať.

2016 – Produkcia vlastnej hudby

Okrem toho, že sa Wim Hof venuje vskutku zaujímavým činnostiam, tiež skladá vlastné piesne. Takto vznikli napríklad jeho songy, ako Breathwork Journey – The Awakening, Kilimanjaro Song či Crazy Like A Monkey Song. Jeden by už asi ani neveril, čo všetko tento človek dokáže stíhať.

2017 – Videokurzy

Pre fanúšikov začal Wim Hof natáčať rôzne online videokurzy, kde ľudí učí svoje metódy, napríklad ako správne dýchať a podobne. Do týchto videí si prizval rôznych odborníkov, ako napríklad profesionálnu inštruktorku jogy, ale aj niekoľko záujemcov, ktoré jeho metódy vyskúšali.

Zdroj: akobytfit.sk. eduworld.sk
Odporúčame