Čo sa stalo so spevákmi, ktorí spievali o tom, aký zvuk vydáva líška?

Známy hit bol svojho času naozaj neprehliadnuteľný (Zdroj: Unsplash.com/ Birger Strahl)

#Predstav si, že čoskoro to bude 10 rokov odkedy vznikol hit švédskej komediálnej dvojky Yvlis. Hit s názvom „The Fox (What Does the Fox Say?)“ si určite zastihol aj ty. Možno odvtedy vieš, ako robí líška.

Nórska dvojica, bratia Vegard a Bård Ylvisåkerovci, si skladbou odštartovali sľubnú kariéru. Nie tú hudobnú, ale komediálnu. Ich hit už má teraz viac ako miliardu zhliadnutí. Hudbu mali v krvi už dlhšie. Priviedla ich k tomu láska k zboru na strednej škole. Dvojica si vďaka zvuku líšky v Nórsku vybudovala značku. Informuje o tom portál Unilad.com.

V roku 2007 odpremiérovali svoj televízny seriál s názvom ,,Norges herligste“ a neskôr v roku 2011 aj svoju talkshow ,,I kveld med Ylvis,“ čiže ,,Dnes s Ylvis“. Práve kvôli tejto talkshow vznikla skladba, ktorá sa neskôr stala virálnou. Dokonca bola na šiestom mieste americkom rebríčku Billboard Hot 100. V rebríčku sa umiestnili aj v domácom Nórsku, ale na prvom mieste.

Rok po ich úspechu vydali ďalšiu skladbu „I Will Never Be a Star“. V tej sa objavil aj ich mladší brat. Ako už aj názov skladby vraví, bojí sa, že nebude hviezda a ostane len v tieni úspešných bratov. Táto skladba dostala dokonca ocenenie za najlepší interpretačný výkon na Nordic Music Video Awards. Predsa len, mladší brat zahviezdil. Táto skladba sa objavila aj na ich albume ,,Ylvis: Volume I.“

Poďme ale štyri roky dozadu, teda do roku 2018, kedy bratia vydali dokumentárny seriál ,,Stories from Norway‘‚. Príbehy Nórska tak prerobili do hudobného dokumentu. Vegard bol dokonca korunovaný za víťaza v nórskej verzii komediálnej súťaže. Bratia sú však tento rok už naozaj vyčerpaní. Aktuálne pracujú pre VGTV, kde začínajú svoju serióznejšiu cestu aj napriek tomu, že programový manažér Martin Jøndahl ich opísal ako najzábavnejších a najinteligentnejších ľudí.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame