Čím potešíš gamera na Vianoce? Z našej ponuky parádnych hier si určite vyberieš

Vybrali sme parádne hry, ktoré môžeš darovať vášnivému gamerovi

Vybrali sme parádne hry, ktoré môžeš darovať vášnivému gamerovi (Zdroj: Square Enix)

#Vianoce sa aj tento rok budú niesť v znamení hier. Pripravili sme pre teba rebríček noviniek, ktoré potešia fanúšikov strieľačiek, dobrodružných adventúr, RPG, závodov, ale aj multiplayeroviek. Mysleli sme aj na to, že niektoré hry nie sú dostupné na všetky platformy. Ktorú hru kúpiš svojmu kamarátovi ty?


Porovnanie prémiových služieb odvekých rivalov: Oplatí sa ti viac PlayStation Plus alebo Xbox Game Pass?


FPS – strieľačky z pohľadu prvej osoby

Call of Duty: Vanguard

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Akčná herná séria Call of Duty sa vracia k svojim koreňom. V novom diele Vanguard sa vrátiš do udalostí druhej svetovej vojny, no tentokrát nie len na Európsky kontinent, ale aj do Tichého oceánu. Hra už tradične obsahuje aj zombie mód, po novom však s príbehom. Ak pripojíš druhý ovládač ku konzole, hru si zahráte aj dvaja na jednej obrazovke.

Doom Eternal

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Ak hľadáš skôr niečo krvilačnejšie s množstvom príšer, vsaď na posledný oceňovaný diel hernej série Doom. Postupne počas hry dostávaš obrovský arzenál zbraní, od bežného glocka až po raketomety. Oceníš najmä zvukovú stránku hry, ale aj možnosť hrania cez internet. Pre nové konzoly a počítače ponúka Doom Eternal aj vylepšenie v podobe raytracingu.

Halo Infinite

Platformy: Xbox One/Series, PC

Sci-fi FPS séria Halo dostala po rokoch konečne pokračovanie. Zahráš si v nej veliteľa, ktorý musí ochrániť Zem pred dosiaľ najneľútostenejším nepriateľom. Okrem kampane ťa čaká aj bohatý multiplayer. Novinka Halo Infinite vychádza 8. decembra a v predpredaji k nej dostaneš aj digitálny bonus.

Akčné dobrodružné adventúry

Star Wars Jedi: Fallen Order

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Chceš obdarovať fanúšika filmového sveta Star Wars, ktorý zatiaľ z tohto univerza nehral žiadnu hru? Jedi: Fallen Order je tá správna voľba! Dostaneš sa do úlohy Cala, mladého padawana, ktorý musí vziať svoj život do vlastných rúk a postaviť sa Impériu po udalostiach v treťom filmom diely. Hra pôsobí ako medziepizóda, v ktorej sa stratíš na dlhé hodiny.

Alan Wake Remastered

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series

Stará dobrá hra v novom šate. Aj tak sa dá opísať remaster hry Alan Wake, ktorý vyšiel na PC už pred desaťročím. Spisovateľ Alan sa zúfalo vydá hľadať svoju nezvestnú manželku Alice. Postupne však objavuje stránky hororového príbehu, ktorý kedysi napísal, no nepamätá si to. Jeho fiktívny príbeh začínať byť realitou.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Novinka Guardians of the Galaxy nie je v predaji ešte ani mesiac a už zbiera samé pozitívne hodnotenia. Vžiješ sa do role Petera Quilla, legendárneho Star Lorda a spoločne so svojimi parťákmi musíš znova zachrániť celú galaxiu. Ideálny darček pre fanúšika Marvel Universe.

RPG – hry v otvorenom svete

Far Cry 6

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Tento rok vyšlo aj šieste pokračovanie nestarnúcej série Far Cry. Tentokrát sa ocitneš na neľútostnom tropickom ostrove v srdci Karibiku, v ktorom prebral moc diktátor Anton Castillo. Chaotickým svetom zmieta revolúcia. Pridaj sa k boju za slobodu a osloboď ľud od tyranie.

Mafia Trilogy

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Pôvodná česká hra Mafia z roku 2002 zaujala nielen tuzemských hráčov, ale aj zahraničie. Dnes je z nej už plnohodnotná trilógia, pričom každý diel tvorí samostatný príbeh s iným hlavným hrdinom. Mafia Trilogy ponúka všetky tri hry v jednom balení vo vynovenej 4K grafike a plynulom snímkovaní.

Ghost of Tsushima (Director’s Cut)

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5

Na japonský ostrov Tsushima sa blíži obrovská mongolská invázia. Ty, v roli udatného mladíka Jina, ju musíš spoločne s ostrovanmi zastaviť. Skvelá a oceňovaná minuloročná hra Ghost of Tsushima ponúka napínavý samurajský príbeh, otvorený svet japonského ostrova aj možnosť pestrej customizácie. Director’s Cut naviac obsahuje všetky dosiaľ dostupné rozšírenia.

Závodné hry

Forza Horizon 5

Platformy: Xbox One/Series, PC

Prvou závodnou hrou, ktorú ti odporučíme, je najnovšia Forza Horizon 5. Tá posúva úroveň série ešte o level vyššie. Čaká na teba rozsiahly otvorený svet, v ktorom môžeš jazdiť na známych autách. Tento svet sa bude časom vyvíjať a prispôsobovať udalostiam, ktoré v hre urobíš. Naviac nechýba ani kompatibilita s herným volantom.

WRC 10

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Ak chceš darovať skôr rally závody a nie otvorený svet, stav na WRC 10. Ponúka desiatky známych tratí, kariérny mód a skutočné autá Audi, Subaru, Ford či Toyota. Okrem kariéry môžeš pretekať aj so svojimi priateľmi vďaka multiplayeru a aj k tejto hre si môžeš pripojiť herný volant.

Riders Republic

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

No a zabudnúť nemôžeme ani na novinku Riders Republic. Ak sa obdarovanému páčila zimná hra Steep, toto je to pravé orechové. V hre už je pripravený sólo mód, split-screen aj multiplayer. Hra ponúka preteky na motorkách, bicykloch či snowboardoch a to na snehu, v púšti alebo v lese. Kombinácia je len na tebe.

Hry pre dvoch

It Takes Two

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Multiplayerová hra It Takes Two ti rozpovie príbeh manželskej dvojice Codyho a May, ktorí sa po hádke stanú bábikami. Aby kúzlo zmizlo a oni sa mohli vrátiť do normálneho života k svojej dcére, musia nájsť spoločnú reč. Nápaditú hru si môžete zahrať dvaja na split-screen, aj online – stačí len jedna kópia.

FIFA 22 / NHL 22

Platformy: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One/Series, PC

Ani poslednými hrami od EA nesklameš žiadneho fanúšika futbalu a hokeja. Nová FIFA a NHL už tradične lámu rekordy v predaji najmä počas vianočných sviatkov. Obe hry ponúkajú množstvo módov v offline aj online priestore.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame