Udalosti minulého týždňa: NASA zverejnila záber „usmiateho“ Slnka, možno sa dočkáme nových filmov o Harrym Potterovi

Naše Slnko sa usmieva

Aj minulý týždeň sa udialo u nás a vo svete niekoľko zaujímavých vecí (Zdroj: NASA)

#Aj minulý týždeň sa udialo niekoľko vecí, ktoré by ťa mohli zaujať. Ak si fanúšik Harryho Pottera možno ťa poteší, že v budúcnosti by si sa mohol dočkať nových filmových dobrodružstiev z čarodejníckeho sveta. Vesmírnych nadšencov zase určite potešil záber z NASA, aký doteraz zrejme nevideli – na zábere je zachytené usmiate Slnko. No a na záver to najlepšie: Vo Zvolenskej Slatine si v lete roku 2023 zahrá jedna v skutku hviezdna rocková kapela.

#1 Nový trailer k Avatar: Cesta vody je naozaj veľkolepý

Pokiaľ si si pri trinásť rokov starom Avatarovi myslel, že túto vizuálnu žranicu už nič neprekoná, mýlil si sa. Nový trailer k očakávanému veľkofilmu Avatar: Cesta vody je totiž vizuálne naozaj podmanivý. Oficiálne vyšiel 2. novembra a už teraz je isté, že novinka divákom ponúkne veľkolepý zážitok, ktorý by si celkom určite mal vidieť v kine. Filmy Jamesa Camerona však takmer vždy ponúknu aj dávku emócií. To, či sa jej dočkáme aj v Ceste vody, zistíš ešte tento rok. Film totiž oficiálne vychádza už 16. decembra.

#2 NASA zverejnila záber „usmiateho“ Slnka

#Záver októbra bol v americkom inštitúte pre letectvo a vesmír pomerne hektický. Výskumníci v NASA odfotili Orliu hmlovinu, ktorá sa podobá na strašidelnú ruku. Túto hmlovinu poznáme pod názvom Piliere stvorenia. To však nie je všetko. Na internete si totiž môžeš pozrieť fotku, ktorú oficiálne zverejnila NASA, na ktorej Slnko vyzerá tak, ako by sa smialo. To, na čom sa mnohí zabávajú, je však serióznym centrom výskumov a pozorovaní amerických vedcov. Tmavé škvrny pripomínajúce napríklad aj halloweensku tekvicu sú oblasti, v ktorých do vesmíru prúdi rýchly slnečný vietor.

#3 Seriál Slovania si budú môcť pozrieť aj v Amerike

O koprodukčnom seriáli Slovania, ktorý vytvorili slovenskí producenti spolu s ukrajinskými, sa už v začiatkoch hovorilo ako o ambicióznom diele. Seriál sa u domácich divákov uchytili pomerne dobre, jeho kvality však zaujala aj za hranicami našej krajiny. O projekt už prejavilo záujem viacero európskych krajín. A nielen tých európskych. Už od zajtra si ho budú môcť pozrieť dokonca aj americkí diváci. Práva na vysielanie seriálu totiž dostala aj stanica HBO Max.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Od nového Iphonu s dynamickým ostrovom až po novú mamičku v slovenskom šoubiznise

#4 Možno sa dočkáme nových filmov o Harrym Potterovi

#Na konferencií filmového gigantu Warner Bros. Discovery, ktorá sa konala 3.novembra, bolo rozoberaných viacero tém. David Zaslav, CEO spoločnosti, hovoril okrem iného aj o tom, že by sa vo Warner Bros. radi viac zamerali na existujúce filmové série. Možno ťa poteší, že zmienená bola aj jedna konkrétna séria. Áno, jednalo sa o Harryho Pottera. Podľa Hollywood Reporter by spoločnosť nové filmy z čarodejného sveta uvítala. Najskôr s tým ale musí súhlasiť samotná autorka knižnej predlohy.

#5 Christiano Ronaldo prišiel kvôli výpadku o milióny sledovateľov

Christiano Ronaldo už dávno nezarába len nohami. Jeho meno je značkou, ktorá je nielen finančne mimoriadne úspešná, ale obľúbená aj u obyčajných ľudí. Napríklad aj u používateľov sociálnych sietí. Len na Instagrame má Ronaldo stovky miliónov sledovateľov. No počas masívneho výpadku siete 31. októbra prišiel o zhruba 3 milióny z nich. A nielen on. Milióny fanúšikov na Instagrame práve vďaka výpadku stratila aj Taylor Swift a tiež aj Kim Kardashian. Počet stratených followerov je u Kardashian vôbec najvyšší. Prišla až o 7,4 milióna sledovateľov.

#6 Svetové celebrity sa pochválili vynaliezavými halloweenskymi kostýmami

Pokiaľ patríš k tým, ktorí si každý rok dajú naozaj záležať na halloweenskych kostýmoch, je tento článok určený hlavne pre teba. Mnohé svetové celebrity to totiž vnímajú rovnako a 31. októbra vyrazili do sveta v kostýmoch, ktoré boli vtipné, vynaliezavé, ale aj skutočne prepracované. Kde by si napríklad zaradil herečku a komičku Rebel Wilson, ktorá sa prezliekla za bábiku Barbie, no ešte zabalenú v krabici? A čo Machine Gun Kelly a Megan Fox ako Pamela Anderson a Tommy Lee?

#7 V lete 2023 zavíta na Slovensko kapela Hollywood Vampires

Možno si doteraz o Zvolenskej Slatine nepočul. Jedná sa o obec v strede Slovenska, v ktorej sa občas odohrá niekedy viac, niekedy menej prekvapivý hudobný koncert. Možno tomu nebudeš veriť, no zahrali si tu už Boney M, ale aj metalisti Heloween a Hammerfall. Nad tým, že prečo si práve títo hudobníci zahrali v práve tejto obci, ktorú pokojne môžeme nazvať aj dedinou, už určite uvažoval nejeden obyvateľ Slatiny, ale aj okolitých miest. No a aby toho nebolo málo, v lete 2023 si tu zahrá kapela tvorená vskutku hviezdnym zložením. Hollywood Vampires totiž tvorí rocková legenda Alica Cooper, každému dobre známy Johnny Depp, Joe Perry, známy tiež z Aerosmith a Tommy Henriksen. Ten spolupracoval napríklad aj s Lady Gagou alebo Keshou. Dúfame, že sa hviezdnym hudobníkom bude v srdci Slovenska páčiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Na internet sa dostali videá z GTA 6, hacker žiada výkupné

Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame