Udalosti minulého týždňa: Obľúbený Attila Végh sa stal dvojnásobným otcom na magický dátum

Attila Végh

Attila Végh sa stal dvojnásobným otcom (Zdroj: S.Troshchenko/Wikimedia Commons)

#Svet sa počas posledného týždňa ocitol v neuveriteľne smutnej a náročnej situácii. Najnovší weektag sme pre teba vyskladali z udalostí, ktoré ťa privedú na iné myšlienky a pomôžu ti sústrediť sa aj na niečo pozitívnejšie. Attila Végh sa stal dvojnásobným otcom, posledná séria Peaky Blinders mala konečne premiéru a lekárom sa vôbec prvýkrát podarilo zachytiť posledné procesy v mozgu umierajúceho človeka.

#1 Poznáme páry Let’s Dance

Známa tanečná súťaž Let’s Dance sa vráti na obrazovky známej komerčnej televízie. Ponúkne množstvo hviezd zo sveta seriálov, spravodajstva, ale aj športu. Po piatich rokoch sa tak šou vráti so svojou siedmou sériou a odštartuje už čoskoro.

Z dám sa predstavia napríklad svetoznáma tenistka Dominika Cibulková, herečky Diana Mórová a Zuzana Kubovčíková Šebová či kráska Aisha z nedávnej šou Love Island. Mužskými partnermi im budú herci Adam Bardy, Marek Fašiang a Ján Koleník, ale aj moderátor Michal Kovačič, komik Fero Joke či zápasník MMA Attila Végh.

Let’s Dance sa vracia s novou sériou: Tieto páry zabojujú o tvoju priazeň, medzi nimi sú moderátori, herci aj športovci

#2 Attila Végh sa stal znova otcom

Známy zápasník MMA Attila Végh sa stal dvojnásobným otcom. Spoločne so svojou manželkou Natáliou sa im narodila dcérka, ktorú nazvali krásnym menom Dorotka. Attila sa o nového člena domácnosti podelil s verejnosťou na svojom Instagrame so slovami: „Ahoj Dorotka naša miluvana vítame ťa na svete.“

Ich prvý syn dostal meno po otcovi, druhé tehotenstvo bolo podľa mamičky Natálii prekvapením. Dcérka Dorotka sa napokon narodila v magický dátum – 22. 2. 2022. Nuž a ešte raz dodáme, že je druhorodená. Dvojka bude zrejme jej šťastné číslo.

#3 Premiéra poslednej série Peaky Blinders

Legendárny príbeh gangsterov z Birminghamu prichádza do svojho veľkolepého konca. Len včera (27. februára) mala šiesta séria premiéru na stanici BBC One. Hlavný hrdina Tommy Shelby sa vydáva do Severnej Ameriky, kde koniec prohibície prináša nové príležitosti. Čelí však novému nebezpečenstvu zo strany starého protivníka, ktorý konečne urobí svoj krok. Na Netflix by mala celá séria so všetkými časťami prísť už v lete.

#4 Oscarom pribudla nová kategória

Marcové udeľovanie Oscarov bude znova iné. Minulý rok prišla Akadémia k zredukovaniu kategórii „sound editing“ a „sound mixing“, z čoho vytvorila jednu spoločnú kategóriu pre najlepší zvuk. Teraz sa menia pravidlá znova a po prvýkrát v histórii predstavujú Cenu divákov. Prečo prišla Akadémia k tomuto rozhodnutiu? O Oscary je čím ďalej tým menší záujem a televízii ABC, ktorá ceremoniál vysiela, padajú čísla sledovanosti. 94. ročník bude obohatený spomínanou dvadsiatou štvrtou kategóriou. Verejnosť bude môcť hlasovať na Twitteri.

Oscary pridávajú Cenu divákov: Zlatú sošku môže vyhrať už aj film bez jedinej nominácie, za koho zahlasuješ ty?

#5 Britney Spears vydáva vlastnú biografiu

Britney Spears patrí nielen medzi najlepšie speváčky na svete, ale tiež medzi veľmi silné osoby. Slávnou sa stala už v mladom veku, a to ešte netušila, čo ju čaká. Len málokto by totiž dokázal zvládnuť vzostupy a pády, akými si musela prejsť práve táto hviezda. „Vo svete, kde je tvoja vlastná rodina proti tebe, je v skutočnosti ťažké nájsť ľudí, ktorí vás chápu a prejavia empatiu! Chcem pomáhať druhým v zraniteľných situáciách a byť statočný!!!“ napísala na sociálnej sieti. Speváčka sa po toľkých rokoch rozhodla napísať svoju verziu príbehu. Svetoznáma speváčka Britney Spears sa rozhodla vyrozprávať svoj strhujúci príbeh a napíše knihu. Vydavatelia sa o tento unikát pobili. Víťaz zaplatí Britney poriadnu sumu peňazí.

Britney Spears napíše svoju vlastnú knihu: Vydavatelia sa o ňu pobili! Neuveríte, akú sumu dostane

#6 Lekárom sa podarilo zachytiť moment umierania

Medzinárodný tím vedcov náhodne zachytil činnosť najzložitejšieho orgánu ľudského tela v momente, keď „vypínal“. Išlo o mozog 87-ročného pacienta, ktorý bol epileptik a posledné hodiny svojho života bol napojený na elektroencefalogram (EEG). Vďaka tomuto prístroju sa uchoval záznam zachytávajúci posledných pätnásť minút života jeho mozgu. Viac si o celom príbehu môžeš prečítať TU.

#7 Sony spúšťa službu Spartakus

Na PlayStation by mala konečne pribudnúť alternatíva k obľúbenému Game Pass, ktorý je na konzole Xbox už bežnou záležitosťou. Game Pass by mal mať tri úrovne, ako informuje portál Bloomberg. Táto nová správa nám poskytuje ďalšie podrobnosti o službe a o tom, čo každá úroveň prinesie. Spartacus by zlúčil výhody ponúkané PlayStation Now a PlayStation Plus a pravdepodobne by bol dostupný pre konzoly PS4 a PS5.

Sony už predstaví novú alternatívu Game Passu: Hru si budeš môcť vyskúšať ešte pred jej uverejnením!


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, topky.sk
Odporúčame