Udalosti minulého týždňa: Kto získal tento rok cenu Emmy a koľko stojí na Slovensku diplomová práca?

Aula na univerzite

Koľko na Slovensku stojí diplomová práca? (Zdroj: Unsplash/Dom Fou)

#Uplynulý týždeň bol poriadne rušný a nabitý zaujímavými udalosťami. Ak ti náhodou niektoré z nich ušli, nemusíš sa ničoho báť. Pripravili sme si pre teba prehľad tých najdôležitejších. Slovensko zistilo, aká je cena záverečnej práce, kto získal prestížne ceny Emmy a objavila sa aj záhadná Slovenka v Chorvátsku. Tak poďme na to!

#1 Cena záverečnej práce

Nadácii Zastavme korupciu v spolupráci s dobrovoľníkmi sa podarilo nájsť až 22 firiem, ktoré vám za peniaze napíšu vašu záverečnú právu. Väčšina z nich však sídli v zahraničí alebo sa nedá dohľadať, kto web prevádzkuje. Pri niektorých firmách sa však nadácii Zastavme korupciu podarilo zistiť, aké obraty ročne majú.

Podvádzanie nabralo úplne nový rozmer: Študenti na Slovensku si za svoje záverečné práce platia

#2 Záhadná cudzinka je Slovenka

Pred niekoľkými dňami bola na chorvátskom ostrove Krk objavená neznáma žena. Nepamätala si svoju identitu a na svojom tele malá niekoľko zranení. Hoci komunikovala len anglicky, ukázalo sa, že ide o 57 ročnú Slovenku. Svoj telefón si vypla a SIM kartu zahodila. Mala údajne strach z povinnej 14 dňovej karantény, ktorá ju mala čakať po návrate na Slovensko zo zahraničia.

#3 Srdcervúci rozchod influencerov

Fanúšikovia ostali v šoku. Najznámejší pár talentovaných youtuberov Daniel Štrauch alias Gogo a Lucy Pug sa rozhodli opäť rozísť. Prvýkrát tak urobili v roku 2017, no po nejakej dobe sa dali znovu dokopy. Avšak ani to im dlho nevydržalo. Napriek tomu, že sa však rozhodli rozdeliť svoje cesty, ostávajú dobrými priateľmi aj naďalej.

Fanúšikovia v šoku! Najznámejší slovenský pár youtuberov sa opäť rozišiel

#4 Boli udelené ceny Emmy

73. ročník najprestížnejších seriálových ocenení Primetime Emmys znova ovládol Netflix. Okrem svetovo uznávaných projektov The Crown o britskej kráľovskej rodine a šachovej minisérii The Queen’s Gambit si však pre viaceré sošky išli aj tvorcovia seriálov Ted Lasso, Mare of Easttown či Hacks.

Primetime Emmys sú rozdané: Najoceňovanejšími seriálmi sú Netflixovky The Crown a The Queen’s Gambit, bodoval aj Ted Lasso

#5 Nové premiéry na Netflixe

Streamovací gigant nám naservíroval dátumy premiér rovno dvoch mimoriadne obľúbených seriál. Druhá séria Emily in Paris by mala na Netflix doraziť 22. decembra tohto roku. Týždeň predtým si urobia radosť milovníci fantasy, pretože priestor dostane pokračovanie Witchera. Na ten si dokonca môžeš pozrieť aj trailer. Dostane aj teba?

#6 Žalobu má na krku aj Facebook

Minulý týždeň bola podaná žaloba na Netflix. Tento týždeň ide o ďalšiu veľkú rybu z online sveta. Na spoločnosť Facebook bolo podané obvinenie na základe interných dokumentov ohľadom vnútorného fungovania firmy. Znamená to, že išlo o podnet priamo od zamestnancov spoločnosti. Zo zverejnených dokumentov vyplýva, že celebrity a vysoko postavené osoby, mali mať na sociálnej sieti Facebook iné pravidlá používania ako bežní členovia. Poukazuje sa tiež na to, že zamestnanci firmy často hlásili aktivitu drogových kartelov či obchodu s ľuďmi. Ako celý spor dopadne, je zatiaľ otázne.

#7 Dočkáme sa jednotných nabíjačiek

Aj ty máš doma plno káblov či už od starých smartfónov, od telefónov od spoločnosti Apple alebo súčasnú nabíjačku pre väčšinu mobilov USB-C? Za chvíľu to už môže byť minulosť. Apple bude musieť zmeniť svoje nabíjanie. Európska únia predstavila návrh pravidiel, podľa ktorých budú musieť byť všetky nabíjačky pre tablety či telefóny rovnaké.

Európska únia chce zaviesť jednotné nabíjačky: Spoločnosť Apple je proti

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz, topky.sk
Odporúčame