Viacero vzorov sa vraj v outfite nemá kombinovať? Ak ich dobre zladíš, budeš vyzerať ako módna ikona!

dievča na streche domu

Ktoré vzory k sebe ladia? (Zdroj: Unsplash/daria-litvinova)

#Väčšina z nás je naučená tak, že ak si dá na seba niečo vzorované, doladí to iba jednofarebným kúskom. Na tom nie je nič zlé a nemôžeš s tým nič pokaziť. Pokiaľ máš ale chuť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a skúsiť niečo nové, tento článok je pre teba ako stvorený. Ukážeme ti, aké vzory k sebe patria a oživia tvoj look.

Leopard a pásiky

Tieto vzory má doma v šatníku asi každá žena, preto si túto kombináciu môžeš vyskúšať pri najbližšej príležitosti. Samozrejme, ako pri každej kombinácii, tak aj teraz musíš dodržať základné pravidlá. Jedná sa hlavne o veľkosť vzorov. Výrazné pásiky a drobné vzory leoparda alebo naopak.

Dva výrazné vzory by sa spolu bili a veľa drobného by vyzeralo veľmi rušivo. Samozrejme, dbaj na to, aby všetko spolu ladilo aj farebne. Za nás sú ideálne pásiky vo farbách ako je hnedá, oranžová alebo čierna. Rovnako to môžeš ladiť aj k doplnkom. Nevieš si to spolu stále predstaviť? Čo tak pásikavý voľný sveter a sukňa s leoparďou potlačou?


Jedinečné chvíle si vyžadujú unikátne oblečenie: Tieto ženy sa rozhodli ušiť si šaty doma! Pozri sa, ako im to pristane


Káro a káro

Mnohým z nás sa možno pri pomyslení na túto kombináciu objaví v hlave učiteľ bez štipky módneho vkusu, ktorý si bez hanby oblečie károvanú košeľu a takmer identické kraťasy. Pri pohľade na neho si určite povedal, že by si si na seba nič takéto nedal. Možno ťa presvedčíme, že sa to dá skombinovať aj veľmi vkusne. Základom je si opäť vybrať dva kúsky s rôznou veľkosťou vzoru. Rovnako pozor na zladenie farebných kombinácií. 

Pásiky a kvety

Zas a znovu pásiky. Máme pocit, že sú takmer neutrálnym kúskom, ktorým nemôžeš nič pokaziť. Spolu s kvietkami vytvoria dokonalú ženskú kombináciu, v ktorej si budeš pripadať ako femme fatale. Odporúčame použiť pásiky vo vrchnej časti outfitu, napríklad na obtiahnutom croptope.

Naše tipy

  • snaž sa vytvoriť kontrast medzi veľkosťou vzorov
  • nekombinuj všetko do jednej farby a zároveň identického vzoru
  • udržuj farby v rovnakom tóne alebo farebnej palete, dbaj na to, aby ladili
  • pásiky v niektorých prípadoch môžeme považovať za neutrálny kúsok
  • neboj sa experimentovať žiješ iba raz, ak sa však v niečom necítiš komfortne, nenos to, základ je ostať sám sebou 
  • vyskúšaj viac kúskov a kombinácií, predstavivosti sa medze nekladú
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame