4 štýlové Slovenky, ktoré sa oplatí sledovať, ak ťa zaujíma slow fashion: Ekologická móda je tu!

Zdroj foto: pixabay.com

#Takmer vo všetkých bežných obchodoch dnes nájdeme takzvanú fast fashion. Ide o kúsky, ktoré nestoja veľa, produkujú sa veľmi rýchlo a síce dobre vyzerajú, no nevydržia dlho. Na opačnom póle zase stoja sekáče či upcyklácia. Ak ťa zaujíma ekologický prístup k móde, tak tieto štyri šikovné ženy by si mal rozhodne sledovať.

@laflorita.sk

Množstvom followerov sa môže pýšiť aj Katka Peterová alias La Florita. Už pri letmom prezretí jej profilu si každý musí povedať, že má zázračné ruky. Zo širokých, veľkých či inak nesediacich kúskov oblečenia dokáže vytvoriť módne vychytávky.

Nemusí tak kupovať stále nové a nové oblečenie, a aj napriek tomu chodí štýlovo. Okrem toho učí v škôlke a vzdeláva druhých o udržateľnosti, a to aj prostredníctvom značky Ekoistky.

@nataliapazicka

Ak sa aspoň trochu zaujímaš o módu, určite ti meno Natália Pažická nie je neznáme. Od momentu, kedy sa dozvedela, že za fast fashion kúskami sa skrýva ekologická katastrofa, sa na svojom profile venuje radám a typom ako pristupovať k našej planéte s úctou.

Z bývalej fashion blogerky a nákupnej maniačky sa tak stala šíriteľka myšlienky slow fashion. Jej profil určite stojí za sledovanie, a to aj vtedy, ak ti móda nič nevraví. Dozvieš sa totiž aj veľa o tom, ako neplytvať, nepoužívať kozmetiku testovanú na zvieratách či nepoužívať plasty.

@lydondrus

Lýdia Ondrušová, ktorá funguje na blogu s názvom A predsa sa nevydala, je pravým dôkazom toho, že niekedy úplne stačí pohrabať sa v skriniach svojej mamy, babky či iných rodinných príslušníkov. Hoci sa to tak nemusí na prvý pohľad zdať, práve tieto poličky ukrývajú hotové módne poklady. Už ich potom len treba vhodne skombinovať. Ako na to? Pozrite Lýdiin profil.

@babsyheriban

Jednou zo žien, ktoré vedia využiť svoju popularitu na dobré veci, je aj Barbara Babsy Jagušák. Na svojom profile propaguje okrem iného aj lokálne oblečenie a venuje sa udržateľnej móde. Takisto spolupracuje s iniciatívou Fashion Revolution, ktorá okrem má okrem estetického rozmeru aj ten edukatívny.

Odporúčame