Je to vôbec fér? Hladná upratovačka si dala nedojedený sendvič z porady, dostala padáka!

Žena je sendvič

Upratovačka dostala kurióznu výpoveď (Zdroj: GettyImages)

#Zažil si už situáciu, kedy si v práci alebo v škole nestíhal a hlad ťa jednoducho vyviedol z miery? Prázdny žalúdok, ktorý doslova kričí o pomoc, vie byť pekne otravný, najmä ak sa máš sústrediť na výkon, ktorý potrebuješ podať. To bol pravdepodobne aj prípad istej panej, ktorá pracovala ako upratovačka pre istú firmu vo Veľkej Británii. Jedna malá chyba, ktorú považovala za nevinné nasýtenie, ju stála miesto.

Kuriózny koniec 

Denník The Sun informuje o tom, že istá 39-ročná Ekvádorčanka Gabriela Rodriguez, ktorá pracovala ako upratovačka v britskej právnickej firme, žaluje svojich bývalých nadriadených. Predmetom sporu má byť kuriozita, pre ktorú sa chytíš za hlavu – zástupcovia firmy jej dali padáka len preto, lebo si dovolila zjesť nedojedený sendvič.

Žaloba za sendvič

Príde ti predmet žaloby ako absolútny nezmysel? Pre laika je to možno úsmevná situácia, no tento prípad pravdepodobne ukrýval aj iný motív. Zaoberá sa ním už aj združenie United Voices of the World, ktoré chráni a podporuje migrantov.

Do obhajoby nevinnej ženy sa vložili natoľko, že organizujú dokonca protesty, ktoré by jej mali pomôcť. Myslia si, že motívom zaobchádzania zo strany zamestnávateľa mala byť práve farba pleti poškodenej panej.

Škoda klienta

Predmetom „krádeže“ mal byť nedojedený sendvič v hodnote necelých dvoch eur. Obvinená Rodriguez ho v spoločnosti Devonshires vzala, keď upratovala jednu z miestností v budove. Zostal na stole po skončení porady a pravdepodobne by aj tak skončil v koši.

Spomínaná spoločnosť sa obrátila na jej priameho zamestnávateľa, upratovaciu spoločnosť Total Clean s tým, že upratovačka mala spôsobiť ich klientovi škodu. Krádežou tuniakového sendviča…

Firma má svoju pravdu

Právnici k veci vyjadrili svoje stanovisko. „Devonshires nepodal formálnu sťažnosť na Gabrielu ani nepožiadal, aby sa proti nej podnikli nejaké kroky. Total Clean vykonali svoje vlastné vyšetrovanie a rozhodnutie o prepustení Gabriely bolo prijaté bez akéhokoľvek vstupu alebo vplyvu zo strany Devonshires. Toto je súkromná záležitosť medzi Total Clean a Gabrielou,“ cituje zdroj.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hodiny sa hrabali v odpadkoch: Žena stratila vzácny prsteň, pomohli jej až smetiari

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame