Fenomenálna výletná loď sľubuje nevídané: Nájdeš v nej tobogány aj divadlo, vypláva už v roku 2024!

Loď

Loď (Zdroj: Unsplash.com/Dorian Mongel)

#Titanic tu už síce nie je, no keby bol, plaviť sa na ňom by bol veľký zážitok. Blíži sa však náhrada, v podobe výnimočnej lode, ktorá bude niesť meno Icon of the Seas, alebo Ikona morí.

Vskutku zážitok

Táto loď bude ponúkať dokonalú rodinnú dovolenku na mori a sľubuje viac ako štyritisíc reštaurácií, sedem bazénov, vnútorné bazény a najväčší akvapark na mori! Hovoríme teda o najväčšej lodi a musíš sám uznať, že už len začiatočné informácie stoja za to. Pre naplnenie úplnej kapacity by Ikona mala poskytnúť priestor až 7600 pasažierom a prvý krát by mala vyplávať 28. januára 2024. Cena vstupeniek začína pri sume okolo 800€ a viac za osobu.

Nová úroveň rodinnej dovolenky

„Od chvíle, ako vkročíte na palubu, bude každý váš zážitok tým najlepším, aký môžete na výletnej lodi zažiť. S Ikonou vás odvezieme na úplne novú úroveň rodinnej dovolenky,“ hovorí Jason Liberty, spoluzakladateľ lodnej spoločnosti Royal Caribbean Group, ktorá Ikonu vybudovala. Keď bude táto loď hotová, bude mať na výšku dvadsať palubných poschodí, 366 metrov na dĺžku a vážiť bude 250 800 ton. S týmito rozmermi by sa Ikona mala stať najväčšou výletnou loďou na svete.

Spoločnosť Royal Carribean tak rozšíri svoje portfólio o ďalšieho rekordmana. Vlastní totiž päť aktuálne najväčších lodí sveta, vrátane giganta Allure of the Seas s dĺžkou 362 metrov.

Čo ti všetko spríjemní plavbu?

Toto malé mesto na mori bude ponúkať týždenné pobyty medzi východným a západným Karibikom a Miami. Jednou z najočakávanejších atrakcií bude morský akvapark, ktorý sa bude pýšiť hneď niekoľkými svetovými rekordami. Okrem toho, že bude najväčší rozlohou, ponúkne ti tiež šesť tobogánov, vrátane prvej otvorenej šmykľavky s voľným pádom do vody, s názvom Pressure Drop, štrnásť metrov vysoký tobogán Frightening Bolt, najdlhšiu šmykľavku do mora Sturm Surge, alebo aj šmykľavku pre rafting Hurricane Hunter.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vrak potopenej nacistickej lode: Oceán znečisťuje aj po osemdesiatich rokoch

A keď sa riadne zabavíš vo vodných atrakciách, je tiež treba sa ísť niekam najesť a odpočinúť si. Reštaurácií a barov je tu neúrekom a tiež sa budeš môcť aj poprechádzať v prírodnom parku, alebo v presklenej kupole s výhľadom na oceán a vnútorným vodopádom. A keď by aj toto bolo pre teba málo, v noci sa tieto priestory premenia na interaktívne divadlo, ktoré ti ponúkne vodnú show, živé predstavenia a ďalšiu zábavu!


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame