Prečo by mala byť návšteva Trenčína na tvojom zozname? Povieme ti, kam za výhľadom, aj kde sa najlepšie naješ

Trenčín

Trenčín ponúka množstvo krásnych miest (Zdroj: Instagram/mesto.trencin)

#Tvorí centrum Považia a je jedným z troch najstarších slovenských miest. Patrí k významným mestám s poriadne bohatým, ako kultúrnym, tak aj spoločenským životom. Rozprestiera sa pod známym Trenčianskym hradom a už je asi mnohým jasné, že ide o mesto Trenčín. Poď sa s nami pozrieť, do mesta plného kultúry, výborných reštaurácií a nádherného okolia.

Námestie s exkluzívnym výhľadom

Ak navštíviš centrum mesta, Mierové námestie je miestom, ktoré očarí hádam každého návštevníka. Je odtiaľto parádny výhľad na dominantu mesta, ktorou je Trenčiansky hrad. Tento hrad spoločne so Spišským a hradom Devín patria k najrozsiahlejším hradom v Európe.

Pri prechádzke pešou zónou ťa očarí Mestská veža, kedysi nazývaná Dolná braná. Majestátne klenby a z vrchu očarujúci výhľad. Pohľad na oblúkové námestie si zamiluješ, uvidíš ho z úplne inej perspektívy, ako obyčajne. Vnútorné priestory veže ponúkajú výstavné plochy, využívajú ich rôzni umelci a práve oni robia miesto jedinečným.

Romantický výhľad ponúka aj Piaristický kostol. Je zaradený medzi najkrajšie sakrálne barokové pamiatky na Slovensku. Zaujímavosťou, ktorá sa tam nachádza je maľba kupole, ktorá je však len našou ilúziou. Aj keď ju určite neprehľadneš, nenachádza sa tam. Táto maľba je tak originálne namaľovaná, že ťa oklame.

Miesto, ktoré by si pri návšteve mesta nemal vynechať je jednoznačne kostol na Mariánskom námestí. Hovorí sa mu aj predskokan pred návštevou hradu, keďže sa nachádza na polceste k nemu.

Dobrodružstvo mimo mesta

Okolie Trenčína ponúka mnohé atrakcie. Hrady, malebné turistické trasy, kostolíky, rozhľadne či starý kláštor. Ak patríš k milovníkom rýb na svoje si prídeš v neďalekých gazdovstvách či rybníkoch. Okrem toho pár kilometrov od mesta sa nachádzajú Trenčianske Teplice. Nádherné kúpeľne mesto, kde si skvelo oddýchneš.

Trenčín ponúka aj kopec zábavy. O adrenalín v krvi sa postará Motokárová hala. Môžeš si tam zajazdiť na motokárach, zahrať si UV minigolf alebo si zastrieľať na simulátore. Návšteva Laser Arény či Lanovej dráhy Tarzania je taktiež zárukou skvelej zábavy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Roman Kováčik (@kovacikroman),

Kultúra nespí ani v Trenčíne

Mesto je známe, každoročnou oganizáciou mnohých podujatí. Najvýznamnejším z nich je pre mnohých obľúbený festival Pohoda na trenčianskom letisku. Leto Trenčín víta nočným podujatím, ktoré sa nazýva Príbehy z Trenčína. Ide o moderne a umelecky podané príbehy, ktoré odhaľujú históriu mesta. Tento rok bude o väčšinu podujatí síce ochudobnené, no nikto nepovedal, že na poslednú chvíľu niečo nevyskočí. Pozeraj preto pred svojou cestou program, možno motyka vystrelí!

V letných mesiacoch sa organizujú piatkové hudobné pikniky, pohodová atmosféra je zárukou výborného večera. Veľkolepým podujatím je aj Trenčiansky majáles. Stavanie mája a bujaré oslavy na Mierovom námestí.

Trenčín nezabúda ani na tradície, a preto sa každoročne začiatkom septembra koná folklórny festival, nazývaný Pri trenčianskej bráne. Vianoce majú dokonalé čaro sami o sebe a v Trenčíne sú naozaj nádherné. V predvianočnom období sa rozsvieti hlavné námestie a Čaro Vianoc pod hradom sa začína.

Gastronomický raj

Skvelý výlet sa nezaobíde bez dobrého jedla a nových gastronomický zážitkov. V Trenčíne si zaručene budeš mať z čoho vyberať. Remy’s Bistro & Pub si získalo prvú priečku na tripadvisore, a nie je sa čomu čudovať. Výborný burger, jedinečná atmosféra v krásnom útulnom prostredí. Jedlo na prvotriednej úrovni, ktoré môžeš zapiť vychladeným pivkom a na svoje si príde aj správny kávičkár.

Reštaurácia Pod Hradom

Ďalší výborný podnik s lahodným jedlom sa nazýva Reštaurácia Pod hradom. Nachádza v historickom centre mesta a ponúka výnimočný výhľad na hrad Matúša Čáka. Jedlo je naozaj gastronomickým zážitkom.

Milovníci dobrej kuchyne plnej čerstvých, kvalitných a vyberaných surovín si prídu na svoje. K dobrému jedlu patrí aj výnimočné víno a týmto pravidlom sa riadia na 100 %. Ponúkajú regionálne aj svetové vína rôznej chuti a vôní. Reštaurácia Pod hradom je súčasťou Hotela Pod hradom***, ktorý prináša krásne ubytovanie, v ktorom sa budeš cítiť ako v bavlnke.

Kúsok Talianska a hipsterská kaviareň

Topkou mesta je Oilá Remeselná Zmrzlina. Netradičné spojenie chutí a originálna talianska receptúra. Ide o pravú tradičnú zmrzlinu, jej chuť je neopísateľná.

Patríš ku kávičkárom a rád objavuješ nové miesta? Môže byť aj trochu hipsterské? Takéto jedinečné miesto je práve v Trenčíne. Café Sládkovič patrí medzi naj kaviarne na Slovensku. Nájdeš ho priamo v centre a ich šálka kávy sa stane tvojím životabudičom. Kaviareň je známa hudobnými aj cestovateľskými večermi, oragnizujú sa tam rôzne prednášky či výstavy. Atmosféra je naozaj úžasná, dokonale dizajnovo zariadený interiér navyše zdobia citáty zo Sládkovičovych básní.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Oilá remeselná zmrzlina (@oila_remeselna_zmrzlina),

Zdroj: hashtag.sk, visit.trencin.sk
Odporúčame