Čo s nepoužitým lístkom na prvý zápas Michaela Jordana? Muž ho vydražil a zarobil takmer pol milióna

Američan vydražil lístok na debutový zápas Michaela Jordana za takmer pol milióna

Američan vydražil lístok na debutový zápas Michaela Jordana za takmer pol milióna (Zdroj: Unsplash.com/Markus Spiske)

#Čo by si robil, ak by si vlastnil nevyužitý lístok na debutový zápas vtedy ešte nováčika Michaela Jordana? Michael Cole si ešte v roku 1984 kúpil rovno dva lístky, pričom jeden stál osem dolárov a päťdesiat centov. Vtedy ešte študoval na Northwesten University a keďže nikto s ním nechcel ísť na západ, jeden z lístkov zostal nevyužitý.

Lístok si Cole po zápase vložil do zložky, pričom ani sám netušil, akú hodnotu časom získa. V aukcii Heritage Auctions, ktorá sa uskutočnila pred týždňom, ho vydražil za 468-tisíc dolárov. „Som neuveriteľne šťastný z výsledku a sčasti sa mi aj uľavilo, že mám po tom,“ povedal po aukcii teraz už 55-ročný Michael Cole pre Chicago Sun Time.


Fanúšikovia sa zbláznili: Jediná strana z komiksu o Spider-Manovi sa vydražila za viac ako 3 milióny dolárov!


Aj napriek obrovskej sume za „zdrap papiera“ nebol lístok na debut Michaela Jordana najdrahším v histórii. Rekord stále drží vstupenka na prvý zápas Jackieho Robinsona z roku 1947, ktorá sa vydražila za 480-tisíc. Zarátaj do toho infláciu a dostaneš sa poriadny balík peňazí.

V dnešnej dobe digitálnych vstupeniek nie je isté, či bude tento rekord niekedy prekonaný. Digitálne lístky nemajú ani zďaleka hodnotu papierových a dajú sa aj jednoduchšie zneužiť. Ak by si si, povedzme, dnes odložil lístok debutového zápasu Juraja Slafkovského (zrejme digitálny), ktovie ako budú vyzerať vstupenky o 40 rokov a či by mal nejakú hodnotu. Pretože všetko má len takú hodnotu, akú sme za vec ochotní zaplatiť.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, boomerang.com
Odporúčame