Počul si už pojem tekuté vlasy? Tento trend pobláznil davy!

Účes pôsobí nádherne a čisto (Zdroj: Freepik/nomadsoul1)

#Internetom koluje záhadný pojem „liquid hair“, ktorý je čoraz viac obľúbený a to nielen medzi celebritami. Veď kto by nemal rád krásne a zdravo vyzerajúce vlasy? S týmto trendom to zvládne každý, dokonca aj v pohodlí domova. Ak uvažuješ nad tým, čo sa za trendom ukrýva a jeho doslovný preklad ti nedáva zmysel, pozri sa na to, čo so sebou táto záhada prináša.

O čo ide? 

Pojem tekuté vlasy (z anglického liquid hair) je označenie pre vlasy, ktoré sú lesklé, hladké a samozrejme, zdravé. Po prvý raz sa objavil ešte v roku 2018, no rýchlo upadol do úzadia. Teraz je pravdepodobne ten správny čas, kedy prichádza opätovne na výslnie. A my mu rozhodne fandíme!

Účes pôsobí nádherne a čisto – nepleť si ho však s wet hair, ktorý napodobňuje mokrý look ako keby si čerstvo vyšiel zo sprchy. Naopak nový trend pripomína oslnivú suchú hrivu, akou sa chcú pýšiť mnohí. Hoci je v povedomí sociálnych sietí už nejakú dobu, svoj pravý boom zažíva až teraz.

Popularitu tomuto trendu priniesli najmä prehliadkové móla, na ktorých je poslednou dobou číslom jeden. Milujú ho aj celebrity – postrehnúť si ho mohol napríklad u Dakoty Johnson, Emily Ratajkowski, Megan Fox, Dua Lipa, milujú ho aj Kardashianky. Veď kto by sa nechcel pýšiť zdravými, krásnymi a lesklými vlasmi, ktoré pôsobia ako by si práve vyšiel od kaderníka?

Vlasy ako celebrita

Vo svete vlasových trendov je trendsetterkou najmä herečka Dakota Johnson, ktorá má vždy nadčasový a zdravo vyzerajúci účes. Vyzerá skvele za každej okolnosti, nezáleží na tom, či sa prechádza po červenom koberci, alebo ju zachytili fotografovia pri bežnom presune cez mesto. Jej zdravé a lesklé vlasy sú priam poznávacím znamením. A to si bezpochyby zaslúžilo vlastný trend!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nechtové trendy pre jar 2024 sú tu: Zvolíš prirodzenú klasiku alebo siahneš po niečom farebnejšom?

Toto musíš mať!

Základom pre takýto peckový vzhľad vlasov je dôkladná hydratácia a výživa. Bez týchto dvochkrokov nikdy nedosiahneš pravé liquid hair, pretože zo suchých a poškodených vlasov to nedokáže vyčarovať ani kaderník. Určite je dobré, ak si majiteľom nefarbených vlasov. Pokiaľ sú však tvoje vlasy „len“ farbené a nie zosvetlované, máš nejakú nádej.

Tým najjednoduchším spôsobom ako trend docieliť, je objednať sa na vyživujúcu kúru ku kaderníčke. Vhodnými sú ošetrenia, ktoré sľubujú hydratáciu, výživu a využívajú vo veľkej miere zložku keratín. Kombinácia profesionálneho zásahu, záverečného stylingu a v neposlednom rade špičkovej vlasovej kozmetiky, dokáže naozaj divy.

Základný styling

Nezáleží na tom, či obľubuješ vlasy rovné ako pravítko, alebo stavíš na look s upravenými vlnami. Lesk svedčí každému stylingu, preto je trend vhodný pre každého. Ultra mäkučké vlásky, ktorých sa budeš chcieť dotýkať celý deň, môžeš získať aj v pohodlí domova.

Nezabúdaj na správnej starostlivosti, pozor však na to, že všetkého veľa škodí. Siahni po menej produktoch, ktoré si vyberaj starostlivo – príliš veľa produktov by ti mohlo spôsobiť spľasnuté a mastné vlasy, po ktorých určite netúžiš.

Postačí ti teda dobrý šampón, ktorý ani nemusí byť drahý. Spĺňa len čistiacu funkciu, ktorá vo výžive vlasov nehrá žiadnu rolu. Skús sa poobzerať aj po vlasovom peelingu, ktorý dokonale očistí pokožku hlavy od predošlých stylingových produktov. Tie dokážu poriadne upchať vlasové póry, čo určite nie je žiadúce pri ceste za zdravými vlasmi.

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame