Začali sa v tvojom živote meniť tieto veci? Vitaj vo svete dospelých!

Priatelia

Silné priateľstvá si poctivo buduješ (Foto: Unsplash.com)

#Oficiálna dospelosť nastáva po dovŕšení 18. roku. Niektorí z nás sa za dospelých nedajú považovať ani dávno potom, zatiaľ čo iní túto bránu prekročili v predstihu. Ako zistíš, či si sa ocitol vo svete skutočných dospelých? Možno práve vtedy, ak si vo svojom živote zaregistroval nasledovné veci. Ak sa ti väčšina z nich bude zdať povedomá, povieme len: Vitaj v klube kamarát!

Víkend prestane byť synonymom párty

Nevyraziť si v piatok do mesta by bol v mladosti hriech. Nikdy si nevynechal žiadnu víkendovú akciu a ak sa žiadna nekonala, tak si spravil vlastnú. Všetky svoje peniaze z brigády si minul v miestnom bare a mal si pocit, že boli dobre investované. Bol si jedoducho mladý a bez záväzkov. Samozrejme, aj teraz si občas vyrazíš, ale dbáš na to, aby to neohrozilo tvoje financie a zdravie.

Treba povedať, že opice po 20-tke už nie sú prechádzka ružovou záhradou a niekedy trvajú dlhšie ako jeden deň. Musíš si preto dobre premyslieť, či sa daná párty oplatí, keďže sa z nej pravdepodobne budeš ešte dlho spamätávať. Bežný víkend preto radšej stráviš s vínkom a Netflixom, potrebuješ predsa zaslúžený oddych po celom týždni.

Párty v klube
Nikdy nekončiace noci v bare sú čoraz ojedinelejšie (Zdroj: Unsplash.com)

Začneš milovať zeleninu

V detstve si všetko zelené zo zásady odmietal. Brokolica bola tvojím najväčším nepriateľom. Zeleninu si jedol len vtedy, keď si musel a keď si mohol, tak si si radšej vybral niečo sladké alebo poriadne mastné. Keď raz vstúpiš do dospelosti, dôjde ti, prečo sa rodičia snažili dostať do teba aspoň niečo zelené. Uvedomíš si všetky benefity pre tvoje zdravie a okrem toho, chceš predsa nejako vyzerať a už to nespaľuje tak ako za mlada. Zrazu sa zelenina objaví v tvojom jedálničku úplne prirodzene a zistíš, že nie je vyčlenená len pre vegetariánov.

Jedálniček je pestrejší
Tvoj jedálniček zrazu spozná zeleninu a pestrejšiu stravu (Zdroj: Unsplash.com)

V detstve normálne, v dospelosti neprípustné: Toto sú detské aktivity, ktoré by sme chceli robiť aj ako dospelí


Spoznáš rozdiel medzi priateľmi a kamarátmi

Nebolo tomu tak dávno, kedy počet lajkov na novej profilovke znamenal skutočne veľa. Číslo priateľov rástlo po každom piatku a ty si ich zbieral naozaj poctivo. Jednoducho, myslel si si, že najdôležitejšie v živote je byť obľúbený. Momentálne si však počet svojich priateľov na FB preriedil a v realite to bolo ešte radikálnejšie. S tvojimi niekdajšími BFF sa ledva pozdravíš. Ostali len tí skutoční, s ktorými si fakt rozumieš. Na iných už nemáš čas, aj keby si chcel.

Priateľov si vyberáš
Komu venuješ svoj čas si vyberáš dôkladne (Zdroj: Unsplash.com)

Čas zrazu beží rýchlejšie a povinností pribúda

Ak chceš dať kávu s kamarátkou, najskôr musíte zladiť dva nabité rozvrhy. Ty môžeš v pondelok a sobotu, ona iba v stredu a v nedeľu. Ak organizuješ stretávku viacerých ľudí ideálne oznám dátum aspoň mesiac vopred. Povinnosti, rodina, relax, kamaráti, záujmy, nie je jednoduché zladiť všetkých a všetko.

plánovací diár
Nájsť voľné miesto v diári nie je najjednoduchšie (Zdroj: Unsplash.com)

Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


Nakupuješ trochu z iného súdka

Niekedy ťa nič nevedelo potešiť viac než to, keď mal tvoj obľúbených obchod výpredaj. Až tak veľa sa toho nezmenilo. Snáď len jedna podstatná vec, a to tá, že viac než zľava na oblečenie ťa poteší zlacnené mlieko či čerstvé pečivo. Každé ušetrené euro je predsa dobré.

Nakupovanie potravín
Zľava sem, zľava tam, na jedle zrazu záleží viac, než na nových teniskách (Zdroj: Unsplash.com)

Konečne pochopíš keď niekto povie „zamlada som…“

Staroba-choroba. Je to pravda. Ešte nedávno si sa cítil byť neporaziteľný, dnes ťa začalo pichať v kolene, vyskočili ti platničky a seklo ťa v krku. Tvoj život je veľmi vzrušujúci. Nikdy nevieš s akým novým zdravotným problémom sa prebudíš. A únava? Volajme ju každodenná. Poobedný spánok je to najlepšie, čo môže byť.

Nákres chrbtice
Priprav sa na to, že chrbát nebolí iba starých rodičov (Zdroj: Unsplash.com)
Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame