Louis Vuitton prišiel o svoje eso. Virgil Abloh podľahol rakovine

Sú informácie, ktoré sa nekomunikujú ľahko. Toto je jedna z nich: Virgil Abloh podľahol rakovine. Módny gigant Louis Vuitton prišiel o svoje eso. Talentovaný návrhár, ktorý patril v odvetví, ktorému sa venuje, medzi svetovú špičku, podľahol zákernej zhubnej chorobe.

Virgil Abloh nás navždy opustil vo veku 41 rokov. Tragickú správu potvrdil v priebehu nedeľu prostredníctvom svojich oficiálnych účtov módny gigant Louis Vuitton.

Práve pre LV odvádzal Abloh svetovú prácu. Získal si nálepku návrhára, ktorý sa nebojí skúšať nové veci, zapracovávať do modelov nové prvky. Virgil búral bariéry, ktorých sa veľa z jeho kolegov obávalo.

Niektorí Virgila evidujú ako zakladateľa módnej značky Off-White, ktorá je veľmi populárna aj medzi rappermi. Virgil Abloh podľahol rakovine po tuhom boji. Žiaľ, ochorenie sa dostalo do štádia, v ktorom sa mu už ďalej nedalo odolávať.

K tragickej správe sa vyjadrili mnohé osobnosti módneho, hudobného, hereckého aj športového sveta. Výnimkou neboli ani interpreti na Slovensku či v Českej republike. Virgil Abloh bol človekom, ktorý robil svoju prácu svetovo. Je veľká škoda, že už nie je medzi živými. Jeho odkaz však ostáva večný a to je niečo, čo je dôležité.

Ostatné: Ak ťa zaujíma, prečo Pater dissuje Loka Loka, dozvieš sa to na tomto odkaze.

Photo credits: Virgil Abloh, IG

Odporúčame