Vinárstvo Miluron je svetovým unikátom, ich vína obľubuje aj Nicolas Cage: Toto je ich príbeh

Vinárstvo Miluron patrí medzi svetové unikáty.

Vinárstvo Miluron ohromilo ľudí svojimi ovocnými vínami (zdroj: facebook.com/Vinárstvo Miluron)

#Vinárstvo Miluron má len tri roky. Napriek tomu patrí medzi svetovú špičku a ocenenia získalo už na mnohých súťažiach. Namiesto tradičných hroznových sa však majiteľ vinárstva Marcel Boris zameral na ovocné vína, ktoré sú čoraz populárnejšie. A to bola trefa do čierneho. Slovenské víno ocenili napríklad aj na prestížnej súťaži New York Fingerlakes, kde sa vyberá len jeden jediný šampión.

Chtíč vytvárať niečo jedinečné, exkluzívne a zároveň dostupné širokému spektru ľudí je badateľný už od začiatku. Pravdepodobne je aj to dôvodom, prečo je víno od tejto značky také vyhľadávané. Jeho chuť presvedčila dokonca aj Nicolasa Cagea. Čo všetko obnáša mať vinárstvo, aká myšlienka sa nesie celým procesom výroby a ako vnímajú skvelé ocenenia nám pre Hashtag prezradil majiteľ vinárstva Miluron, Marcel Boris

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vinárstvo Miluron (@vinomiluron),

Ste majiteľom vinárstva, ktoré je vo svete známe a oceňované. Na začiatok teda položím otázku, ktorú sa iste pýtajú mnohí. Ako vznikla myšlienka založiť si vlastné vinárstvo?

Na trhu chýbali vína, ktoré by ľuďom dali pocit niečoho výnimočného a zároveň exkluzívneho. Ľudia nám často píšu, že klasické víno nepijú, ale hovoria „To vaše víno je liek, zázrak“.

Vyrábate ovocné vína, čo je vlastne odklonením od štandardu. Prečo ste sa zamerali na takýto druh?

Ovocné vina sme začali vyrábať preto, lebo na trhu ich nie je dostatok a zároveň ich trend vo vyspelej Európe narastá. Chceli sme vytvoriť niečo nové, svieže, zaujímavé a neodolateľné.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vinárstvo Miluron (@vinomiluron),

Máte nejakú hlavnú myšlienku, ktorou sa pri výrobe vín riadite?

Náš odkaz je, že sa snažíme vyrábať vína predovšetkým v najvyššej možnej kvalite, čo sa nám zatiaľ darí a svedčia o tom prvenstvá v súťažiach po celom svete.

Z rozhovorov s vami, ktoré som počúvala, som sa dozvedela, že vinárstvo je pre vás hobby, avšak asi to nie je jeden z tých koníčkov, pri ktorých môžete robiť veci úplne bezmyšlienkovite. Čo všetko podľa vás obnáša?

Založiť vinárstvo je jednoduché, no nákladné. Čo však pokladám za najdôležitejšie, je obklopiť sa ľudmi, ktorí sú vašou “krvnou skupinou”, rozmýšľajú podobne a majú pre to silný zápal. Vyrábať víno na svetovej úrovni je predovšetkým o prístupe, zodpovednosti, inovatívnosti a láske k nemu.

Viackrát ste získali mnohé prestížne ceny. Aké pocity to vo vás vyvoláva?

Samozrejme, každý úspech nás potešil. Bolo to akési svetlo na konci tunela, že to, čo robíme, robíme zrejme dobre. Úspech vás posúva vždy vpred, avšak s primeranou dávkou pokory nesmiete zaspať na vavrínoch, Lebo konkurencia tiež nespí. Musíme sa stále zlepšovať a učiť sa novým poznatkom. Tešíme sa z každého úspechu, či lokálneho, či zo sveta. Je to istá satisfakcia, ale ako som už spomenul, treba sa neustále zlepšovať a udržať kvalitu na čo najvyššej možnej úrovni. Čiže sme radi, ale uvedomujeme si, že treba na sebe neustále pracovať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vinárstvo Miluron (@vinomiluron),

Len nedávno ste získali fantastické víťazstvo v súťaži New York Fingerlakes. Čo je hlavnou myšlienkou súťaže a aké vína v tejto súťaži konkurovali tomu vášmu?

Na Fingerlakes sme sa stali ŠAMPIÓNMI SÚŤAŽE, čo znamená, že naše víno bolo ocenené na najvyššej možnej pozícii. Šampión výstavy môže byť vždy len jeden a tento rok sme sa ním stali práve my. Je to super pocit, byť najlepší medzi súťažiacimi. Stali sme sa šampiónmi v kategórii ovocné vína a likéry. Naše reakcie boli veľmi emotívne. Sme iba 3-ročné vinárstvo a keď sa stanete šampiónom, zmocní sa vás pocit výnimočnosti a to je veľmi jedinečný pocit. Veľmi si to vážime, keďže išlo o hodnotenie someliérov, čiže odborníkov.

Kvalitu si všímajú aj celebrity a to nie len slovenského merítka. Pokiaľ sa nemýlim, vaše víno zachutilo aj Nicolasovi Cageovi. Aké bolo počuť pozitívnu kritiku od známeho herca?

Nicolas Cage pozná naše vína, je ich konzumentom a fandí nám. Je to priam neuveriteľné, ale sme radi, že chutia širokému spektru ľudí. O to nám v podstate išlo. Byť jedineční, exkluzívni, výnimoční a cenovo dostupní každému. Vážime si každého zákazníka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vinárstvo Miluron (@vinomiluron),

Máte nejakú víziu, ktorej by ste sa chceli v rámci výroby v najbližších rokoch držať? Je nejaký úspech, ktorý by ste ešte chceli dosiahnuť?

Vízia nášho vinárstva je udržať sa kvalitatívne na svetovej úrovni najdlhšie, ako sa len dá. Samozrejme, chceme byť stále výnimoční, exkluzívni, inovatívni, špecifickí a dostupní každému.

Kde všade môžu ľudia vaše vína ochutnať alebo si ich kúpiť?

Naše vina si môžu ľudia objednať na našej stránke www.miluron.sk, v našich vinotékach, vo vinotékach Matyšák a v súčasnej dobe sme už vo viac ako 2 000 prevádzkach po celom Slovensku.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame