Večer domácich bojovníkov: Viktor Pešta sa stal na turnaji Oktagon 28 šampiónom, Kozmu vyzve česká legenda

Oktagon 28

Viktor Pešta je novým šampiónom Oktagonu (Zdroj: Instagram/Oktagon MMA)

#Najlepšia česká poloťažká váha Viktor Pešta splnil očakávania fanúšikov a stal sa novým šampiónom poloťažkej váhy organizácie na turnaji Oktagon 28. Vo veľmi vyrovnanom zápase so Stephanom Pützom prevzal obraty v 3. kole a na zemi vytvoril Nemcovi obrovskú dieru v nose. Pre ňu doktor ukončil zápas pred vstupom do šampiónskych kôl.

Vyzývateľský zápas o Davida Kozmu zvládol napokon Petr Kníže, ktorý kontroverzným bodovým rozhodnutím zdolal dravého Brazílčana Kaika Brita. Kníže sa tak stretne o titul welterovej váhy s Davidom Kozmom, s ktorým už v minulosti jedenkrát dokázal vyhrať na body.

Zdravie je najprednejšie

Pešta otvoril zápas s Pützom na jeho pomery až prekvapivo kvalitným strikingom. Pützovu prednú nohu trápil kopmi na lýtko a boxerskými kombináciami bol od svojho súpera lepší. Ku koncu úvodného dejstva sa ale Nemec začal zahrievať a Peštove najväčšie zbrane začal využívať vo svoj prospech. Obaja bojovníci vyzerali byť po prvom kole vyčerpaní.

Do druhého dejstva vošiel lepšie nemecký Terminátor. Ten z krátkej vzdialenosti dominoval a tlačil Peštu nepríjemne chrbtom na klietku, kde ho kontroloval. Český bojovník nedokázal nájsť na tento štýl boja ten správny recept a 2. kolo bez debaty prehral. V prestávke medzi kolami Peštov roh poradil Viktorovi, aby zápas za každú cenu prevzal na zem.

Tak sa aj stalo. Viktor doručil takedown a na zemi prešiel svojho súpera o niekoľko tried. Jeden z tvrdých lakťov prešiel Nemcovi priamo na koreň nosu. Krv tiekla Pützovi nepríjemne do očí a Pešta stále navyšoval svoju dominanciu z vrchnej pozície. Na konci prestávky pred šampiónskymi kolami napokon doktor ukončil zápas, pretože kosť z Pützovho nosa už začala vyčnievať.

Odveta z rozdielnych pozícií

Petr „Monster“ Kníže vstúpil do súboja na Oktagon 28 s Kaikom Britom veľmi zle. Brito dokázal tvrdo zasahovať a český bojovník nedokázal na jeho striking nájsť vhodnú odpoveď. Tú ale našiel v 2. kole, kedy poľahky dokázal Brazílčana dostať na zem a aj napriek nebezpečnému BJJ od Kaika na zemi dominoval.

Záverečná päťminútovka bola už jasne v prospech českej legendy, ktorá strávila väčšinu kola v hornej pozícii na zemi. Bodoví rozhodcovia videli zápas odlišne, no dvaja z nich sa priklonili k víťazstvu Petra Knížeho, ktorý sa stretne v odvete s Davidom Kozmom. Prvý zápas vyhral Kníže ešte v roku 2018. Momentálne je Kozma neohrozeným šampiónom a v súboj s Monsterom bude favoritom.

Zvyšok hlavnej karty dopadol výborne pre domácich bojovníkov. Všetci dokázali svojich súperov ukončiť pred limitom. Andrej Kalašník uškrtil v 1. kole nesmrteľného Jungwirtha a David Hošek prekvapivo ukončil Marcina Naruszczku. Leo Brichta si poradil s Francúzom Lapilusom. Po tvrdých úderoch v 2. kole zápas ukončil na TKO. Miroslav Brož uškrtil francúzsku hviezdu Emmanuela Dawu a momentálne je na veľkom vzostupe vo welteri.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame