Nové miesta a super zážitky: 6 tipov, ako si vyraziť na dokonalý víkend za málo peňazí

Vyraz na cestu a objav nové miesta. (Foto: Gettyimages.com)

#Hoci letné prázdniny sú už minulosťou, zážitky môžeš získavať stále. Slovensko ponúka veľa možností, vďaka ktorým si užiješ parádny víkend plný zábavy a zaujímavostí. Máme pre teba hneď niekoľko skvelých tipov, s ktorými nám pomohla aj virtuálna influencerka Bejby Blue. Nemusíš sa báť, stačiť ti bude aj 30 eur, ktoré teraz úplne jednoducho získaš k novému Študentskému účtu od Tatra banky.

Cestuj zadarmo

Popri ubytovaní je najväčším výdavkom samotné cestovanie. Preto ti radíme nepoužívať autá. Vlaky majú všetci študenti zadarmo, tak prečo to nevyužiť? Ak cestuješ s kamošmi, môžete si cestou zahrať spoločenské hry a navyše kedykoľvek si môžeš pospať. To za volantom rozhodne nehrozí. Okrem toho tak prispievaš k ochrane životného prostredia. Vedel si, že vlaky sú najekologickejším variantom hromadnej dopravy? „Zníženie uhlíkovej stopy je jednoduché a začať môžeš hneď. Stačí aspoň občas vymeniť auto za vlak alebo bicykel,“ radí aj Baby Blue.

Extra tip: Máš celkom rád bicyklovanie? Čo tak skúsiť cykloturistiku a vydať sa na výlet do iného mesta? Nemusíš ísť, samozrejme, z Košíc do Bratislavy, ale na 30-40 kilometrov vzdialené miesto si trúfnuť môžeš. Cyklotrasy na Slovensku sa stále rozširujú a určite nájdeš ideál práve pre seba.

Ubytuj sa za pár eur

Máš dobrodružnú povahu? Tak to by si mal rozhodne vyskúšať stanovanie pod hviezdami. Na Slovensku nájdeš hneď niekoľko kempov, kde môžeš spustiť kotvy len za pár drobných. A keď hovoríme pár drobných, tak myslíme pár drobných – vyjde ťa to zhruba na štyri eurá.

Schyľuje sa už však k chladnejším večerom, preto dáš možno prednosť spaniu na klasickej posteli. Vyjde ťa to o málo drahšie, no stále môžeš nájsť slušný a útulný hostel. Cena za noc sa pohybuje len okolo 12 eur.

Extra tip: Chceš vyskúšať niečo špeciálne? V našich horách nájdeš aj útulne, kde môžeš prespať úplne zadarmo. Uprostred prírody ti poskytnú prístrešok, kúrenie v provizórnom kozube a na ohníku si dokonca môžeš aj uvariť večeru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bejby Blue 🦋 (@bejby.blue)

Zabaľ si desiatu alebo stav na street food

Možno máš niekedy pocit, že keď ti rodičia nabalia na výlet desiatu, je to poriadny trapas. Skús sa však na to pozrieť z tej druhej stránky. O jedlo máš postarané a nemusíš vyhadzovať peniaze. Navyše, chutný chlieb s rezňom môžeš vytiahnuť skutočne kdekoľvek. K táboreniu v prírode zas neodlučiteľne patria opečené špekáčiky.

Extra tip: Ak si potrpíš na varenú stravu, stav na obedové menu. Raňajky či večeru potom môžeš vyriešiť v miestnej kvalitnej pekárni alebo vyskúšaj vychýrený lokálny street food. Neraz tak ochutnáš skvelé a originálne pochúťky a nezaplatíš za ne desiatky eur.

Naplánuj si skvelý program

Na to, aby si sa počas výletu zabavil, často nepotrebuješ takmer nijaké peniaze. Stačí si ho len vhodne naplánovať. Zisti si vopred, kedy sú dni mesta, hody, jarmoky či iné lokálne podujatia, ktoré ponúkajú koncerty a iný program zadarmo.

Objavovať môžeš aj historické a kultúrne pamiatky, galérie či múzeá. Študenti majú takmer všade zľavu, niekam sa dokonca dostaneš aj zadarmo. Slovenská národná galéria v Bratislave je napríklad vďaka podpore Tatra banky úplne bez vstupného. Aj na takýchto miestach môžeš spomaliť a nájsť si chvíľu pre seba. „Pre mňa umenie odráža niečiu estetiku, minulosť, príbeh či aktuálne prežívanie. A niekedy je to len o pocite. Preto milujem chodiť po galériách a naberať v nich inšpiráciu,“ hovorí Bejby Blue.

Extra tip: Zaujímavá je aj architektúra mnohých cirkevných stavieb, do ktorých sa dostaneš zadarmo – napríklad románska bazilika v Hronskom Beňadiku, Kostol svätého Františka z Assisi v Hervartove, ale, samozrejme, aj známe stavby typu Dóm svätej Alžbety v Košiciach a množstvo ďalších. Pohľadaj v okolí svojej destinácie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bejby Blue 🦋 (@bejby.blue)

Daj si do tela a objav krásy prírody

Turistika zažíva opätovne boom a má to svoj dôvod. Do prírody neplatíš vstupné, ponúka ti vždy nové pohľady a môžeš preveriť aj svoju kondičku. Je len na tebe, či sa dáš na pohodové prechádzkové trasy, alebo si vyberieš vysokohorskú turistiku. Nezabudni si pred výletom overiť predpoveď počasia a skús reálne odhadnúť svoje sily.

Extra tip: Vybrať sa môžeš napríklad na Slavkovský štít, Rysy alebo Kriváň. Ale takisto na ďalšie zaujímavé vrcholy v Nízkych Tatrách, Malej Fatre, na Muránskej planine alebo vo Vihorlatských vrchoch. Krásne fotky a pot na čele máš zaručené.

Získaj 30 eur a hurá do toho

Otvor si teraz Študentský účet v Tatra banke a získaj automaticky 30 eur na svoje výlety. Nemusíš nikam chodiť, účet si môžeš otvoriť priamo cez mobilnú aplikáciu Tatra banka. Tak vezmi do ruky telefón a je to.

Extra zákulisná info: Bejby Blue si pre teba pripravuje obrovskú novinku. Už čoskoro príde s niečím veľkým, vďaka čomu sa o tebe môže dozvedieť celá modrá planéta. Takže ju určite sleduj na Instagrame, „stay tunned“ a zatiaľ sa pusti do nových zážitkov!

ZALOŽ SI ŠTUDENTSKÝ ÚČET A ZÍSKAJ 30 EUR!

Tatra banka.
Zdroj: Tatra banka

Advertoriál pripravený v spolupráci s Tatra bankou.

Advertisement
Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame