VIEM TO: Skladba z nového albumu Nerieš. Gabryell a Matej Straka v TOP forme

Chalani z Nerieš spustili predpredaj albumu 311, ktorý je ich druhým počinom v posledných dvoch rokoch, pretože v úvode minulého kalendárneho roka vydali album OK. Aj keď ho chalani stihli pred ľuďmi odohrať aj na pár koncertoch, naplno sme si ho neužili. Každopádne, teraz je témou CD 311 a von sa dostáva silná ochutnávka. Gabryell s Matejom Strakom dali na YouTube track Viem To, ktorý sa od prvého momentu teší veľkej popularite.

Nerieš potvrdzujú, že ich popularita stúpa výrazným spôsobom. V čase vznikania tohto textu totiž prešlo od zverejnenia skladby VIEM TO približne trinásť hodín, no tento track bol už v TOP 10 slovenských trendov na karte hudby na YouTube a počulo ho takmer 50 tisíc ľudí. Spomínaná skladba má našliapnuté k tomu, aby bola v najbližších mesiacoch poriadne počúvaná a ľudia si ju hneď osvojili, pretože má všetko, čo potrebuje mať. A to sú fakty, ktoré sa nedajú spochybniť.

Či už Matej Straka alebo Gabryell, obaja potvrdzujú, že sú výborní v tom, čo robia, pričom skladba dostáva aj zaujímavý vizuál. Treba napísať, že z celej piesne ide veľmi pozitívna energia, ktorá má viaceré, nazvime to „letné“ prvky. Čo sa týka myšlienky songu, tak je prevažne o tom, že chalani „vedia“, aby ste ho lepšie pochopili, jedinou možnosťou je si tento track pustiť. Chalani prešli dlhou rapovou cestou, počas ktorej sa ako hudobne, tak aj osobnostne vyformovali, čo je cítiť každým rokom viac a viac. Sympatie im dávajú čoraz viac najavo aj ich fanúšikovská základňa, ktorá sa neustále rozrastá a Nerieš sú v slovenskej hudbe pojem, ktorý už nikto nezmaže.

Niet sa čo čudovať, chalani zažívajú výborné obdobie, ľudí bavia a ponúkajú kvalitu, melodickosť, multižánrovosť… Minulý rok prišli s albumom OK, ktorý ich tvorbu opäť posunul dopredu a nič iné sa neočakáva ani v tomto prípade. Akurát, pevne veríme, že 311 bude mať poriadne koncertné turné, ktoré nebude obmedzované rôznymi zákazmi. Na ďalšie hudobné novinky od Gabryella s Matejom S. by sme nemali čakať dlho. A to je veľmi pozitívna informácia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majself prináša spontánny a nový sound. Toto je „CÍTIM" (VIDEO)

Veľkým plus tejto dvojice je najmä osobitý štýl, ktorým sa obaja prezentujú, pričom sa jedná o niečo, čo je veľmi ťažko napodobiteľné, ak vôbec. Nerieš vedia, čo robia, sú ďaleko viac skúsenejší ako v minulosti, pričom cítiť aj to, že sú, povedzme to na rovinu, vypísanejší. A žijú životy, ktoré sú plné zaujímavých momentov a zážitkov, preto sa u nich nestane, že by nemali, ako sa hovorí, o čom rapovať. Matej Straka aj Gabryell síce už nie sú najmladší, čo si sami priznajú, ale na druhej strane, ako sme už naznačili, ich zrelosť ich posúva dopredu a je cítiť aj na tvorbe, ktorú robia.

Foto: Nerieš – VIEM TO, profil na Instagrame NERIEŠ

Odporúčame