VIDEO Uprostred lesa v Pezinku stojí schátraná psychiatrická liečebňa: Vandali z nej urobili totálnu ruinu

Opustená budova v Pezinku v lese

Z opustenej budovy priam mrazí (Foto: YouTube PištaUrbex)

#Vínne mesto Pezinok ukrýva hneď niekoľko bizarných pamiatok. Napríklad v deväťdesiatych rokoch minulého storočia bola mafiánom Petrom Steinhübelom postavená zmenšená napodobenina Sochy slobody pred jeho vtedajším autoservisom. Okrem toho však v neďalekom lese nájdeš schátraný areál psychiatrickej liečebne.

Zaujíma ťa téma urbexu? V tom prípade sleduj našu sekciu, kde postupne pridávame tie najzaujímavejšie miesta!

Na toto miesto sa bol pozrieť slovenský urbexer Pišta. „Areál nemocnice pozostáva z obývanej a neobývanej časti, nachádzajúcej sa v lese. V roku 1918 sa otvoril komplex budov známy ako železné kúpele. Nápad liečebného zariadenia sa neujal, a tak v roku 1924 boli kúpele predané a začala sa budovať psychiatrická liečebňa,“ napísal pod videom.

V roku 1976 sa začal stavať nový pavilón, kde sa postupne kvôli modernizácii presťahovala celá psychiatria. Komplex starých budov ostal opustený a chradol. Postupom času, pričinením prírody a značnou mierou vandalov, sa objekt starej nemocnice dostal do hrozného stavu, v akom je dodnes. Vďaka jeho videu môžeš toto miesto navštíviť pekne z pohodlia domova.

Zaujímajú ťa tajomné a desivé príbehy? Určite si pozri tento knižný bestseller na Martinus.sk.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame