VIDEO Populárna internetová výzva rozpútala hotové šialenstvo: Zapojili sa naši najznámejší raperi aj jemná speváčka!

Dominika Mirgová pri nahrávaní Hot16Challenge2.

Dominika Mirgová pri Hot16Challenge2 (Zdroj: Youtube/ DMirgovaLIVE)

#Vždy, keď vydá akýkoľvek interpret nový hudobný skvost, nastanú pre fanúšikov malé rapové Vianoce. Teraz sa však všetky hviezdy sveta spojili pre dobrú vec a prinášajú jednu pecku za druhou. Krátke, výstižné a originálne texty ti proste vytvoria v hlave nekonečnú slučku, ktorej sa nebudeš vedieť zbaviť.

VIDEO Gleb má za sebou úspešné turné: Sleduj dokument, ako to vyzeralo na Gauč ‘n’ Bass tour naprieč Českom a Slovenskom

Okrem toho, že sa k výzve Hot16Challenge2 pripájajú hviezdy svetového formátu, neobišla ani Slovensko a videá sa kopia tak rýchlo, že je YouTube sa stáva novým priestorom ideálnym na prokrastináciu popri online škole. Tak vypni a pozri si nádielku skvelého, miestami úsmevného, rapu.

Hot16Challenge2 je v podstate pokračovaním obľúbenej výzvy šíriacej sa medzi spevákmi, ktorá vznikla už pred vyše šiestimi rokmi. Jej princíp je veľmi jednoduchý – raper musí predstaviť krátke video, kde má predviesť 16 veršov vymyslených za neuveriteľných 72 hodín! V závere videa potom nominuje ďalších štyroch raperov a spevákov, ktorí by mali predviesť svoj talent improvizovať.

Prvé video z Poľska, ktoré odštartovalo #Hot16Challenge2

Výzva sa skutočne šíri ako požiar a hoci u nás padlo (zatiaľ) len 30 nominácii, v susednom Poľsku pomaly dosiahnu hranicu 2 500. Dnes je však hlavnou myšlienkou pomôcť tým, ktorí to počas korona krízy potrebujú najviac. Všetky videnia a zarobené peniaze totiž putujú na charitu. Tak pomôž aj ty a spríjemni si večer nádielkou od Gleba, Kaliho, Majka Spirita, Separa a mnohých ďalších. 

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame